Вчені виявили в Перу скам'янілі зуби приматів, які проживали на території Єгипту, це може свідчити про те, що тварини могли перетинати Атлантичний океан.
Про це йдеться в матеріалі The Science.
Так, дослідники знайшли в джунглях Перу чотири скам'янілих зуба вимерлого сімейства парапітецидів олігоценового періоду. Їх форма і будова схожі з молярами (верхніми зубами) скам'янілостей приматів, які проживали на території Єгипту. Вчені зробили висновок, що ці примати з Південної Америки походять від африканських мавп.
"Це абсолютно унікальне відкриття. Це означає, що, крім мавп Нового світу і групи гризунів, відомої під назвою кавіоморфи, існує ще одна споріднена лінія ссавців, яка якимось чином зробила цю неймовірну трансатлантичну подорож. Ймовірно, парапітециди здійснили подорож довжиною в півтори тисячі кілометрів на природних плотах, сформованих з прибережних рослин під час шторму", - говорить Ерік Сейфферт, провідний автор дослідження.
Новий тип примата отримав назву Ucayalipithecus perdita - на честь правої притоки Амазонки, де він був виявлений. Вік зубів становить від 23 до 34 мільйонів років.
"Ця група могла перебратися до Південної Америки в період еоцен-олігоценового вимирання, коли антарктичний крижаний щит почав наростати, а рівень моря впав. Це могло зіграти певну роль в тому, щоб приматам було трохи легше перетнути Атлантичний океан", - зазначив дослідник.
Як повідомляв "Апостроф", раніше скам'янілості невідомої рептилії виявили серед скельних відкладень на півдні Бразилії.