RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Науковці навчилися видобувати золото з відходів: подробиці і фото

Вчені з Корейського передового інституту науки і технології (KAIST) розробили полімер, здатний ефективно вловлювати атоми металів в розчині. Відкриття дасть можливість видобувати з чіпів, плат і пристроїв рідкісні і дорогоцінні метали для повторного використання.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на Ars Technica.

Органічна сполука, яка отримала назву порфирин, являє собою речовину з безліччю дрібних пор, які служать енергетичними пастками для атомів цілого списку рідкісних і дорогоцінних металів.

Для уловлювання атомів цінних металів з електронного сміття друковані плати і компоненти електроніки розчиняються в кислоті, після чого в розчин додається полімер. Золото виявилося самим сприйнятливим до полімеру, поглинаючись порами речовини в 10 разів сильніше за інші метали, наприклад, платину.

Для вилучення золота з розчину потрібно близько 30 хвилин. За цей час витягується 99% розчиненого в суміші золота. Як показали експерименти, таким способом можна отримати до 94% золота з друкованих плат. При цьому, полімер можна використовувати багаторазово після того, як він віддасть зібране золото в іншої реакції з кислотою.

За словами розробників, один грам полімеру коштує $5, але він дозволить витягти золота на $64. І в міру повторного використання собівартість видобутку буде все більше знижуватися.

Як повідомляв "Апостроф", раніше американські вчені виявили в басейні гейзерів Норріс на території Йеллоустонского нацпарку гриби, які здатні поїдати токсичні речовини і виробляти при цьому енергію.