У Мексиці археологи виявили шахти палеоіндіанського віку, де добували охру стародавні люди.
Про це повідомляє Science Advances.
"Перша підземна шахта з видобутку охри палеоіндіанського віку, знайдена в Північній і Південній Америці, переконливо доводить видобуток мінералів в трьох печерних системах на сході Юкатана протягом 2000-літнього періоду 12-10 тисяч років тому", - вказали дослідники.
Фото: Science Advances
Відзначається, що в кінці плейстоцену берегова лінія в штаті Кінтана-Роо стояла далі, відкриваючи вхід в сухі печери. У цьому місці вже досліджено близько семи кілометрів.
За словами вчених, печери є підземними шахтами, де поколіннями добували червону охру. Це найпопулярніший в історії мінеральний барвник з оксиду заліза.
Фото: Science Advances
Шахти затопило, але там уціліли залишки вогнищ і кам'яних знарядь з сталагмітів, кам'яні покажчики для орієнтації в печері та інші артефакти серед ям для розкопок із залишками мінералу високої чистоти.
Охру здобували палеоіндіанські народи протягом довгого часу, але раніше дані про їх методи видобутку практично були відсутні.
Фото: Science Advances
Як повідомляв "Апостроф", ізраільскіе молекулярні біологи досліджували матеріал древніх сувоїв, які виявили на узбережжі Мертвого моря, і зробили нові висновки про місце їх створення.