Російські вчені проведуть дослідження процесів формування імунітету у картоплі з метою вдосконалення технології вирощування її в Арктиці.
Про це повідомили в прес-службі біологічного інституту Томського держуніверситету, передає ТАСС.
За словами науковців, метою дослідження є з'ясування механізмів, які включаються при виробленні імунітету картоплі, як саме формується її "пам'ять" на хімічний сигнал і наскільки вона довгостроковою.
Відповідно до плану вчених, картопля отримає "навантаження" у вигляді хлоридного забруднення, що в кілька разів вище, ніж зазвичай зустрічається в навколишньому середовищі. Після цього вчені планують проаналізувати добову динаміку і зміни на молекулярно-генетичному рівні, щоб зрозуміти, які зразки краще протистоять стресу.
Завдяки цьому науковці зможуть підібрати оптимальні схеми обробки і щеплення рослин, зменшити їх частоту і тривалість, а також поліпшити адаптацію рослин в умовах забрудненого ґрунту, нестачі сонця і тепла.
Як відомо, у минулому році російські аграрії засадили Полярне коло картоплею і зібрали 400 тонн врожаю. Це на 50 тонн більше, ніж у 2018 році.
Як повідомляв "Апостроф", в російській Арктиці з'явився гіганський кратер у 50 метрів глибиною. Його виявили після масивного вибуху в тундрі. Науковці припустили, що вибух могло спричинити накопичення газу метану у вічній мерзлоті.