Американські астрономи змоделювали, як буде відбуватися загибель Сонячної системи, і виявили, що це станеться раніше, ніж передбачалося.
Результати досліджень опубліковано на сайті Livescience.
Команда вчених в складі Джона Зінька з Університету Каліфорнія, Костянтина Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту і Фреда Адамса з Мічиганського університету провела 10 симуляцій цього вселенського події, включивши в свої розрахунки ті чинники, які раніше не враховувалися.
У 1999 році астрономи передбачили час розпаду Сонячної системи протягом мільярда мільярдів (10 в 18 ступені) або квінтильйони років. За їх підрахунками, саме стільки часу потрібно, щоб орбітальні резонанси Юпітера і Сатурна роз'єднали Уран.
Однак, в цих розрахунках не враховувалися деякі моменти. Приблизно через 5 мільярдів років Сонце перетвориться на червоного гіганта, поглинувши Меркурій, Венеру і Землю, після чого викине майже половину своєї маси в космос. Білий карлик, що залишиться, становитиме всього 54 відсотки від нинішньої маси Сонця і це послабить його гравітаційну хватку щодо решти планет.
Крім того, Сонячна система, обертаючись навколо центру Галактики, буде знаходиться досить близько до інших зірок, які раз у 23 мільйони років будуть впливати на орбіти планет, порушуючи їх.
"Якщо врахувати втрату зоряної маси і роздуття орбіт зовнішніх планет, ці зустрічі стануть більш значущими. Якщо буде достатньо часу, деякі з цих обльотів підійдуть досить близько, щоб роз'єднати або дестабілізувати планети, що залишилися", - стверджують дослідники.
Моделювання показало, що через 30 мільярдів років зіркові збурення приведуть до того, що всі планети, крім однієї, зійдуть зі своїх орбіт і стануть планетами-ізгоями.
Остання планета проіснує ще 50 мільярдів років, але вона теж покине зірку через гравітаційний вплив зырок, що проходять поруч.
Через 100 мільярдів років після того, як Сонце перетвориться на білий карлик, Сонячної системи більше не буде. Це значно раніше, ніж передбачалося вченими в 1999 році.
Як повідомляв "Апостроф", під час свого утворення Земля була покрита океаном магми. На думку вчених з Австралійського національного університету, наша планета в той час була більше схожа на Венеру з токсичною атмосферою, температура якої перевищує 400 градусів за Цельсієм.