RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

25 листопада

Всі новини

Археологи виявили несподівану знахідку в флягах майя - змінює всі уявлення: фото

Група археологів зі Сполучених Штатів і Мексики виявила в флягах, якими користувалися індіанці майя в доколумбову епоху, сліди сумішей тютюну і рослини, званої мексиканськими нагідки (Tagetes lucida). Це відкриття малює більш чітку картину практики вживання психоактивних рослин, які курили, жували або нюхали в спільнотах древніх майя.

Відповідне дослідження опубліковано в науковому журналі Scientific Reports.

У новому дослідженні доктор Маріо Ціммерманн з факультету антропології Вашингтонського державного університету та його колеги зосередилися на тютюнових препаратах як на компоненті наркотиків. Для дослідження були використані колекції з 14 контейнерів в формі пляшок доколумбових майя, відомих як колби. Вони витягли залишки і проаналізували їх хімічний склад.

Вчені визначили присутність в колбах майя мексиканських нагідок і двох видів сушеного і в'яленого тютюну - Nicotiana tabacum і Nicotiana rustica.

Вони думають, що мексиканські нагідки були змішані з тютюном, щоб куріння було більш приємним. Види Nicotiana також містять психоактивні алкалоїди гармали харман і норхарман, які відомі своєю дією в таких наркотики, як аяхуаска.

Незважаючи на те, що тютюн широко задокументовано як ліки і священну рослину серед корінних американців, він був всього лише частиною набагато ширшого комплексу психоактивних продуктів, включаючи рослини, які курили окремо.

"Хоча було встановлено, що тютюн широко використовувався в Америці, докази використання інших рослин в медичних або релігійних цілях залишилися в значній мірі невивченими. Нові методи аналізу дають нам можливість досліджувати вживання наркотиків в стародавньому світі, як ніколи раніше", - зазначив з цього приводу доктор Ціммерманн.

Раніше ідентифікація древніх рослинних залишків грунтувалася на виявленні обмеженого числа біомаркерів, таких як нікотин, анабазин, котинін і кофеїн.

Як повідомляв "Апостроф", раніше група вчених з Саудівської Аравії виявили унікальні кам'яні знаряддя праці, створені в період палеоліту - близько 200 тисяч років тому.