Археологи з університету Хельсінкі разом з вченими з Інституту історії матеріальної культури РАН проаналізували прикраси з поховань і прийшли до висновку, що стародавні люди нашивали собі зуби лося на одяг як аксесуар.
Про це пише портал Політ.
В ході досліджень вчені вивчили прикраси, які були зроблені близько 8200 років тому на острові в Онезькому озері. Виявлений там в 1936-1938 роках некрополь - найбільший за площею могильник пізнього мезоліту в північно-східній Європі.
У могилах археологи знайшли вироби з каменю і кісток, в тому числі велику кількість зубів лосів (більше половини всіх знахідок), бобрів і бурих ведмедів. Крім прикрас із зубів, на території некрополя знайшли червону охру, кістяні гарпуни і їх фрагменти, антропоморфні та зооморфні фігурки з кістки, кремнієві наконечники для стріл та інші вироби з каменю.
З'ясувалося, що практично всі зуби були однаково оброблені: біля кореня зуба робилися одна або кілька канавок, які служили для прикріплення зуба до одягу. Стародавні люди вважали, що добути лося вдавалося нечасто і не всі могли похвалитися такою здобиччю. Не виключено, що лише одній людині в племені діставалися всі зуби тварини.
Для найбільших прикрас були потрібні зуби від 8 до 18 лосів, і їх найчастіше знаходили в могилах молодих жінок і чоловіків.
Раніше ми розповідали, що археологи знайшли таємничі предмети на давньому цвинтарі інків.