RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

23 листопада

22 листопада

21 листопада

20 листопада

Всі новини

Археологи зробили несподіване відкриття про стародавніх "пожирачів молі": фото

Група археологів з Університету Монаш виявила в Австралії перші фізичні підтвердження того, що в давнину аборигени в якості основного джерела їжі використовували нічну моль виду Богонг.

Про це розповідає ABC News.

У печерах передгір'їв так званих австралійських Альп в штаті археологи знайшли кам'яні знаряддя віком близько 2000 років. Ці артефакти з'явилися доказом того, що до цього часу вважалося легендами.

Один зі знайдених кам'яних інструментів був ідентифікований вченими як переносний шліфувальний камінь. На його поверхні були виявлені мікроскопічні, подрібнені останки молі виду Богонг, яка широко поширена в цій місцевості. Вік вивчених крупинок становить від 1600 до 2100 років.

Дослідження показало, що за допомогою цього каменю моль подрібнювали у великій кількості, а значить, комахи не могли потрапити туди випадково.

В описах ранніх поселенців 1830-1850 років згадується, що аборигени нібито харчувалися, в основному, міллю. У новому дослідженні докладно описується технологія приготування їжі, одним з головних інструментів якої і був знайдений шліфувальний камінь.

Видобуток молі для прожитку був налагоджений практично з промисловим розмахом. Більш того ці комахи, на думку вчених, становили основу раціону аборигенів етнічної групи Гуна-Курнаі.

Моль мігрувала в гори і іноді засівали місцеві печери зсередини. Комах збирали і виготовляли з них борошно. З нього пекли коржики, які зберігалися кілька тижнів.

Виявлений камінь використовувався для подрібнення молі протягом декількох століть. Вчені підрахували, що ним могли користуватися 65 поколінь однієї родини, тобто близько приблизно півтисячі років.

Як повідомляв "Апостроф", під час реконструкції автомагістралі між містами Кембридж і Хантингдон (Велика Британія) археологи виявили кам'яний жорно віком близько 2 тисяч років, який прикрашений зображенням фалоса.