У 2020 році швейцарські єгиптологи зробили цікаве відкриття. Вони заявили, що знайшли, ймовірно, найстаріший з коли-небудь знайдених протезів - дерев'яний палець ноги.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Базельського університету.
Знахідці майже 3 тисяч років і вона була виявлена в жіночому похованні з некрополя шейха Абд-ель-Курна поблизу Луксора. В даний час ця область вивчається за допомогою найсучасніших методів.
Протез представляє з себе дерев'яний пристрій, який замінював великий палець правої ноги, і прив'язувався до ступні за допомогою ременя. На думку археологів, це був справжній протез, який виконував свою функцію.
Дослідники з Університету Цюріха і їх колеги з Університету Базеля провели детальний аналіз штучного пальця за допомогою новітніх методів, включаючи комп'ютерну томографію і рентген. Вчені вважають, що даний протез використовувався дуже часто і що він належав дочці священика. А судячи з того, як він майстерно виготовлений, ремісник дуже добре знав людську анатомію.
Крім цього, дослідники вважають, що майбутній власник протеза постійно давав поради майстру під час його створення, а тому він виготовлений дуже майстерно.
Місце поховання, де був знайдений предмет, розташоване в скелі. Деякі з могил, які знаходяться, відносяться до початку другого тисячоліття до н.е.
Як повідомляв "Апостроф", вчені розгадали таємницю єгипетської фрески, якій 4,6 тис. років, і припустили, що на фресках з гробниці принца Нефермаата I зображено вимерлий вид гусей.