RU  UA  EN

Вівторок, 30 квітня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

30 квітня

Всі новини

Вчені винайшли "наноліки" від раку - в рази зменшують шкоду хіміотерапії

Турецькі вчені розробили технологію, яка дозволяє доставляти до ураженої раком клітини хіміотерапевтичний препарат, не пошкоджуючи інші, здорові клітини. Нанопрепарат є результатом роботи біотехнологічного стартапу RS Research, заснованого в Туреччині Сеною Номаком і Раною Саньял у 2015 році.

Про це пише Daily Sabah.

Рак відомий як одна з поширених причин смерті у всьому світі, що становить майже 10 мільйонів смертей щороку. Агресивна форма медикаментозної терапії - хіміотерапія, є найбільш використовуваним методом ефективного лікування проти раку. Однак побічні ефекти хіміотерапії є одними з вагомих перешкод на шляху ефективного лікування.

RS Research - це терапевтична компанія наступного покоління, яка розробляє нові наноліки на основі інноваційних платформ доставки препарату для лікування пацієнтів, які борються з раком. Розробляючи хіміотерапевтичні препарати, які є більш ефективними та викликають менше побічних ефектів, стартап отримав загальних інвестицій у 2017 році 2 млн. євро від фонду венчурного капіталу, орієнтованого на комерціалізацію технологій. Він досяг важливого етапу з використанням нанопрепарату, який, як очікується, з’явиться на ринку в 2024 році.

Рана Саньял і Сена НомакФото: dailysabah.com

Один з розробників Сена Номак пояснив суть методу та відмінності розумної медицини, розробленої RS Research.

"RS Research розробив технологію, яка "пакує" хіміотерапевтичний засіб до того, як той досягне цілі - пухлини. Завдяки модулю націлювання, який розпізнає рецептори на поверхні пухлини, нанопрепарат, що потрапляє в клітину, вивільняє там активну речовину. Оскільки препарат подорожує в своєрідній упаковці до потрапляння в пухлину, решта органів тіла та клітин не піддається побічним ефектам", - додав він.

Таким чином, він наголосив на меті забезпечити підвищення ефективності діючої речовини та підтримання якості життя пацієнта під час лікування.

Попереду у високотехнологічних стартапів довгий і болісний процес. Номак пояснив причини, що мотивують їх у цьому плані.

"Найважливіша мотивація не лише нашої команди, але й наших консультантів, і всіх наших зацікавлених сторін - бачити, як наші ліки досягають мети у лікуванні людей. Рак - дуже складна проблема, яка вражає весь світ. Усі в нашій команді раді бачити, що робота, яку вони виконують, впливає на покращення якості життя людей", - сказав він.

Як повідомляв раніше "Апостроф", китайські вчені створили ліки від онкологічних захворювань - гідрогель на основі допоміжної молекули, мРНК і інших речовин, який зменшує пухлини і запобігає утворенню метастазів в 60% випадків.