RU  UA  EN

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

19 січня

18 січня

Всі новини

Вчені виявили невідомих тварин, що живуть під океаном

Вчені виявили невідомі раніше спільноти тварин, які живуть у вулканічних печерах під морським дном, несподівано відкривши процвітаючу екосистему.

Відкриття вчених опубліковано у журналі Nature Communications.

Дослідники зробили дивовижне відкриття під час 30-денної експедиції на борту дослідницького судна Інституту океану Шмідта "Falkor", щоб дослідити підводний вулкан біля Центральної Америки, який є частиною Східно-Тихоокеанського підняття.

Уздовж хребта розташовані гідротермальні джерела або отвори в морському дні, де морська вода та гаряча магма з-під земної кори зливаються разом, щоб створити тип підводного гарячого джерела.

Різноманітність морських мешканців скупчується навколо отворів, які виділяють елементи, які допомагають бактеріям, мідіям, трубочникам та іншим тваринам виживати на екстремальних океанських глибинах. Екосистему вентиляційних отворів раніше вже було вивчено, але області під вентиляційними отворами в основному залишалися недосяжними.

Використовуючи дистанційно керований транспортний засіб SuBastian, дослідники оголили частини підводного дна та виявили сюрприз: печери, з’єднані з вентиляційними отворами, кишіли гігантськими трубчастими черв’яками, деякі з яких досягали довжини до 0,5 метра, та іншими тваринами. Відкриття свідчить про зв’язок між екосистемами морського дна та підводними зонами, що дозволяє життю процвітати в несподіваних місцях над і під дном океану.

«Підземний світ» морського дна

Вчені вже давно заінтриговані тваринним світом, який скупчується навколо гідротермальних джерел, і вивчали ці унікальні екосистеми протягом останніх 50 років.

Зміщення тектонічних плит Землі з часом породжує нові гідротермальні джерела, і відомо, що основні тварини морського дна, такі як трубочники, колонізують ці нові джерела протягом кількох років.

Трубчасті черви (трубочники) - це нерухомі істоти, які поселяються і ростуть на одному місці, не рухаючись, як вусоногі молюски.

Згідно зі зразками рідини, що виділяється гідротермальними джерелами, під морським дном існує мікробне життя, також припускають деякі дослідження. Було помічено, що трубочники живуть на глибині кількох сантиметрів у тріщинах морського дна біля вентиляційних отворів, але дослідницька група не була впевнена, як крихітні личинки трубочників, менше 1 міліметра, у довжину, зможуть плавати і розвиватися.

Виявлення життя в цьому раніше невідомому середовищі існування свідчить про те, що в глибинах океану або на його дні може бути набагато більше організмів, ніж задокументовано вченими.

Нагадаємо, у своєму новому дослідженні вчені дійшли висновку, що Homo sapiens зуміли пристосуватися до останнього льодовикового періоду - будували житло і підтримували вогонь.