RU  UA  EN

Вівторок, 21 січня
  • НБУ:USD 42.10
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  42.10
Суспільство

Новини

20 січня

Всі новини

Диво відбувається двічі на рік: давньогоєгипетські астрономи зашифрували послання фараона Рамзеса II

У вівторок, 22 жовтня, тисячі туристів зібралися, щоб побачити астрономічне диво, яке відбувається двічі на рік. Йдеться про рідкісне сонячне вирівнювання, коли сонце на 20 хвилин освітлює статую фараона.

Фото приголомшливого явища опублікувало видання Turkiye today.

Статуя фараона Рамзеса II в храмі Абу-Сімбел в Асуані, розташованому на півдні Єгипту, була освітлена сонячним світлом. Це астрономічне диво відбувається двічі на рік - 22 жовтня, в день народження Рамзеса II, і 22 лютого, в день його коронації.

22 жовтня 4000 туристів, у тому числі 1400 іноземців, зібралися, щоб побачити це приголомшливе явище.

Абу-Сімбел: центр стародавньої астрономії

Регіон навколо Абу-Сімбела був відомий своїм астрономічним значенням в епоху фараонів. На північний захід від храму є стародавній кам’яний компас, віком 11 тисяч років, а також кам’яний сонячний годинник, який вказує на початок опадів.

Храм Абу-Сімбел, висічений у горі протягом двох десятиліть, має чотири колосальні статуї Рамзеса II біля входу. Ця надзвичайна подія відбувається лише в два конкретні дні щороку – 22 жовтня і 22 лютого. У Стародавньому Єгипті дві знаменні дати мали глибоке значення. 22 жовтня означало початок сільськогосподарського сезону, а 22 лютого — початок жнив.

Сонячні промені, що висвітлювали обличчя Рамзеса II у ці дні, трактувалися як могутнє знамення, що символізує правління короля в гармонії з циклами природи.

Це рідкісне сонячне вирівнювання зі статуєю Рамзеса II продовжує приваблювати відвідувачів з усього світу, підкреслюючи передове розуміння Єгипту астрономії та його видатні архітектурні досягнення.

Складні наукові та культурні досягнення стародавнього Єгипту продовжують захоплювати аудиторію через тисячі років.

Як повідомляв "Апостроф", археологи знайшли в Єгипті астрономічну обсерваторію, яка датується 6 століттям до нашої ери. Вона вважається першою та найбільшою у своєму роді.