RU  UA  EN

Пʼятниця, 27 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

26 грудня

Всі новини

Знайдене в вічній мерзлоті дитинча мамонта "Яну" вперше показали на публіці

Російські вчені вперше продемонстрували останки 50-тисячолітнього дитинчати мамонта, які були знайдені в нині танучій мерзлоті в кратері Батагайка в східному Сибіру. Самку мамонта назвали Яна на честь басейну річки, де її виявили.

Про це повідомляє Associated Press.

Яна важить майже 100 кг і має зріст 1,2 м, вчені вважають, що їй на момент смерті був лише 1 рік. Коли вчені вперше оглянули знахідку, ознак пошкодження голови, тулуба, вух і рота не було виявлено - стан збереження Яни був майже ідеальний.

Яну знайшли у кратері Батагайка, який має глибину в 1 км і відомий як "ворота в підземний світ". Тут також були знайдені останки інших стародавніх тварин, зокрема бізонів, коней і собак. У міру танення вічної мерзлоти з’являється все більше останків доісторичних тварин.

Мамонтеня знайшли в червні місцеві жителі, які опинилися в потрібному місці в потрібний час.

"Місцеві жителі випадково опинилися в Батагайці… і помітили, що теля мамонта частково відтануло від стіни, приблизно на 4 м під поверхнею", — розповів Максим Черпасов, керівник лабораторії Музею мамонтів імені Лазарєва.

Відкриття вже визнали "унікальною дослідницькою знахідкою" через виняткову збереженість тварини.

"Як правило, ту частину, яка розтає спочатку, часто з’їдають сучасні хижаки або птахи. Ось, наприклад, хоча передні кінцівки вже з’їдені, голова чудово добре збереглася", – зауважив Черпасов.

Останки Яни є одними із семи туш мамонтів, знайдених у всьому світі.

Мамонта вивчатимуть у російському Північно-Східному федеральному університеті РФ, де є дослідницький центр і музей мамонтів. Дослідники сподіваються дізнатися більше про те, як вони жили та адаптувалися до навколишнього середовища.

Як повідомляв "Апостроф", раніше у вічній мерзлоті Арктики знайшли шаблезубе кошеня, якому 37 тисяч років.