Археологи зробили важливе відкриття біля гробниці Тутанхамон в Єгипті, яке, за їх словами, "перепише історію". Вони виявили 11 дерев’яних трун, у тому числі одну дитячу, у висічених у скелях гробницях і могильних шахтах під містом Луксор. Така надзвичайно велика кількість знайдених артефактів може докорінно змінити уявлення про життя стародавніх єгиптян 3,6 тисячі років тому.
Про відкриття оголосив Фонд старожитностей і спадщини Захі Хавасса, організація, яка прагне зберегти спадщину і старожитності Єгипту.
Серед знайдених артефактів - бронзові монети із зображенням Олександра Македонського часів Птолемея I (367-283 рр. до н. е.), дитячі іграшки з глини та похоронні маски, що покривали мумії, крилаті скарабеї, намистини та амулети. Експерти кажуть, що ці знахідки дають підказки до стародавніх єгипетських символів, планування, ритуалів і практик у їхніх храмах.
Вважається, що грабіжники промишляли в гробницях протягом останніх століть, однак там залишилися неушкодженими глиняні столи, на яких пропонували хліб, вино, м’ясо та луки для лучників.
Також вперше були виявлені залишки храму в долині цариці Хатшепсут. Вона була першою жінкою-фараоном Єгипту, яка правила приблизно з 1479 по 1458 рік до нашої ери.
Місто Луксор відоме тим, що тут знаходиться Долина Царів, де і був виявлений Тутанхамон. Місто знаходиться приблизно за 550 кілометрів від Великих пірамід.
Цю територію колись називали "Великим некрополем мільйонів років фараона", оскільки з 1800-х років тут було виявлено кілька мумій і масивних споруд.
На відміну від піраміди, яка зберігала останки Тутанхамона, нещодавно знайдені поховання були висічені в скелях, які, очевидно, повинні були захищати тіло та душу під час подорожі до загробного світу.
Усередині цих унікальних гробниць археологи також знайшли могильні шахти 17-ї династії, гробницю Джегуті-Меса і частину некрополя Ассасифа Птолемеїв.
Джегуті-Мес був наглядачем палацу давньоєгипетської цариці. А кладовище, відоме як некрополь Ассасифа Птолемеїв, є місцем поховання, де спочивають лише високопоставлені особи.
У похоронних камерах також були знайдені військові луки, що вказує на те, що власники гробниць мали військове минуле.
Сьогодні місто Луксор називають "найбільшим музеєм під відкритим небом" у світі, воно одночасно є містом, де проживає понад 420 тисяч людей, а також є головним світовим туристичним центром.
Нагадаємо, дослідники Єгипту виявили унікальну 4000-річну могилу лікаря і мага, що стало надзвичайною знахідкою. Людина, яка була там похована, може бути одним із найяскравіших і найцікавіших персонажів в Стародавньому Єгипті.