Пʼятниця, 3 травня

3 травня

2 травня

Дебютант Паралімпіади з Донбасу завоював "золото" зі світовим рекордом

21-річний плавець зі Слов'янська Донецької області Андрій Трусов завоював золоту медаль на Паралімпійських іграх в Токіо.

Як повідомляє Апостроф з посиланням на Tokyo2020, українець побив світовий рекорд у фінальному запливі на 100 метрів на спині серед плавців з фізичними вадами в класі S7.

Трусов з перших метрів дистанції вирвався вперед, а в другій половині запливу він таки побив світовий рекорд, який 12 вересня 2019 року встановив інший українець Богдан Гриненко. Трусов проплив дистанцію за 1:08.14 хв, перевершивши рекорд Гриненка на 0,78 секунди.

П'яте місце в запливі посів 27-річний полтавчанин Євген Бородайко. Він проплив 100 метрівку на спині за 1:11.57.

Читайте: Українка завоювала "золото", розбивши в фіналі Паралімпіади росіянку

Трусов завоював вже третю медаль на дебютній Паралімпіаді. Раніше він завоював срібні медалі на 400 метрів вільним стилем і 200 метрів комплексом. Попереду у Трусова 50 метрів вільним стилем, 50 метрів батерфляєм і естафета 4х100 вільним стилем.

Богодайко, нагадаємо, раніше виграв "золото" на 100 метрівці брасом. Євген також виступить на дистанціях 50 метрів вільним стилем і батерфляєм.

Зазначимо, що в скарбничці України вже 48 медалей - 12 золотих, 24 срібних і 12 бронзових.