Через найбільшу за останні десятиліття навалу сарани східноафриканський регіон може виявитися на межі продовольчої кризи.
Про це повідомляє BBC.
За словами директора з надзвичайних ситуацій Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Домініка Бурга, потерпілим регіонам може знадобитися величезна продовольча допомога. Через нашестя сарани постраждали Ефіопія, Сомалі, Кенія, Танзанія і Уганда. Вважається, що сарана поширилася з Ємену три місяці тому. ФАО стверджує, що комахи розмножуються так швидко, що до червня їх чисельність може зрости в 500 разів.
Нинішні засоби по боротьбі з сараною не принесли результату. Повітряне розпилення пестицидів є найбільш ефективним способом. Однак потерпілі країни не мають необхідних ресурсів.
В даний час орган ООН закликав міжнародне співтовариство надати майже $ 76 млн для фінансування обприскування інсектицидом постраждалих районів.
"Якщо цього не відбудеться, ситуація погіршиться, і тоді потрібно буде надати величезну продовольчу допомогу", - сказав Домінік Бург.
Нашестя сарани - найстрашніше в Кенії за останні 70 років і найгірше в Сомалі та Ефіопії за 25 років. Сомалі оголосила надзвичайний стан в країні. Уряд Ефіопії закликав до "негайних дій" для вирішення проблеми, яка зачіпає 4 з 9 штатів країни. Кенія направила літаки для розпилення пестицидів в декількох регіонах. Уганда планує послати солдатів в північні райони для розпилення інсектициду.
Як раніше повідомляв "Апостроф", влітку 2019 року нашестя сарани зазнав Станично-Луганський район.