RU  UA  EN

Неділя, 19 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.45
НБУ:USD  39.35
Світ

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

19 травня

18 травня

Всі новини

Чому вентиляція легень не допомагає: вчені розкрили нові дані про небезпеку коронавируса

Італійські вчені з Університету Верони прийшли до висновку, що більш важка форма захворювання коронавірусом викликана тим, що Covid-19 атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх не здатними транспортувати кисень до клітин. У таких випадках штучна вентиляція легенів є марною.

Пошуки "нульового" пацієнта і скасування параду в Москві: як змінюється ситуація з коронавірусом в Україні та світі (оновлюється)

Результати досліджень опубліковано у виданні Hematology, Transfusion and Cell Therapy,

Дослідники проаналізували дані 1210 пацієнтів з Covid-19, у 224 з яких хвороба протікала важко. Аналіз показав, що рівень гемоглобіну був значно знижений у пацієнтів з більш важкою формою захворювання в порівнянні з тими, у кого воно протікало легше або безсимптомно.

Таким чином прогресуюче зниження концентрації гемоглобіну може відображати прогресування клінічного погіршення. Середньозважена різниця між важкими і легкими хворими склала -7,1 г / л.

Робота італійських вчених узгоджується з незалежно виконаним дослідженням китайських біологів, яке показало, що Covid-19 атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх нездатними транспортувати кисень до клітин.

Як відомо, одним з найбільш серйозних ускладнень Covid-19 вважається гострий респіраторний дистрес-синдром, який виникає, коли рідина накопичується в легенях і кисень не може потрапити в кров, що утруднює дихання пацієнтів.

Нові дані можуть змінити клінічні рекомендації для лікування хворих коронавірусом. Можливо, замість штучної вентиляції доцільніше застосовувати трансфузію (наприклад, переливання крові або еритроцитів), щоб запобігти розвитку важкого стану і смерть.

Як повідомляв "Апостроф", крім "класичних" проявів коронавірусу COVID-19, він може проявлятися ще й атиповими симптомами, такими як втрата чутливості лицьового і трійчастого нервів.