Оператори фабрики ботів російських пропагандистів приписали собі, що соцмережі можуть знаходити не більше 1% їхніх фейкових облікових записів від загальної кількості. Американські експерти припускають, що заява про 1% була перебільшена чи зроблена спеціально для введення в оману.
Про це зазначається у "секретних документах" Пентагону, передає Washington Post.
Читайте також: Співробітник військової бази? ЗМІ назвали ймовірного винуватця витоку даних із Пентагону
У злитих в інтернет даних зазначається, що "російський уряд став більш успішним у маніпулюванні в соцмережах і пошукових системах, поширюючи брехню про ЗСУ та побічні ефекти вакцин". Йдеться про пости та коментарі у соцмережах від сотень тисяч ботів.
В одному з документів наголошується, що цей 1% вигадали оператори фабрики ботів пропагандистів.
"Google, Meta та інші намагаються це зупинити, а Росія намагається стати кращою в цьому питанні", - зауважив фахівець з дезінформації та професор Школи перспективних міжнародних досліджень Томас Рід.
За його словами, заява про 1%, ймовірно, перебільшена чи зроблена навмисно, аби ввести людей в оману.
Активізація відповідних ботів відбулася наприкінці 2022 року. Вони розміщували хибні публікації у Twitter, YouTube, TikTok, Telegram та на інших популярних інтернет-платформах.
Раніше "Апостроф" писав, що адміністратором маленької ігрової онлайн-групи, куди потрапили "секретні" документи розвідки, виявився військовий розвідувального крила Національної повітряної гвардії США.
- Вас також може зацікавити:
Вкид чи правда? Хто "злив" документи про контрнаступ України
Не тільки страх: яку реакцію викликав у Росії витік документів про контрнаступ ЗСУ
СБУ нейтралізувала прокремлівську "фабрику тролів" у Києві: фото