У долині Супе археологи виявили стародавню піраміду, пов’язану з Каральською культурою. Піраміда знаходилась у священному місті Караль, яке було центром найдревнішої держави Південної Америки.
Про це повідомило Міністерство культури Перу.
Знахідку було зроблено на території археологічної пам'ятки Чупачігарро. Піраміда заросла деревами гуаранго та кущами, але після розчищення були виявлені кам'яні стіни з принаймні трьома накладеними платформами та великими "хуанками" (вертикальними каменями), що позначають кути будівлі.
Ця структура має центральні сходи, які ведуть на її вершину. "Хуанки" виконували не лише структурну, але й символічну функцію, підкреслюючи церемоніальне значення місця.
На території виявлено 12 громадських або церемоніальних споруд, розташованих на пагорбах, з головною будівлею та заглибленою круглою площею. Крім того, на периферії ідентифіковано житлові зони, що свідчить про існування невеликого міського центру площею 38,59 гектара з громадськими та приватними функціями. Ці споруди були зведені за часів Каральської цивілізації, яка процвітала в стародавньому Перу приблизно з 3000 до 1800 року до нашої ери.
Як повідомляв "Апостроф", вчені ймовірно знайшли розгадку побудови кількох єгипетських пірамід, розташованих далеко від річки Ніл.