Екс-віце-прем'єр Польщі та один з радників з реформ в Україні Лєшек Бальцерович висловився про економічну ситуацію в Росії, зазначивши, що сьогодні там структура економіки, як у Нігерії.
Про це він сказав в інтерв'ю виданню "ЛIГА.net", коментуючи ефективність антиросійських санкцій Заходу.
"Дуже важливо, щоб санкції залишалися. Якщо б їх не було, це б означало схвалення агресії. Це неприпустимо. Санкції повинні продовжуватися. І я сподіваюся, що санкції будуть продовжені. Хоча, звичайно, головні "санкції" проти Росії - це радикальне падіння цін на енергоносії, а також консеквенція (наслідки, - ред.) економічної політики Путіна, яка полягала у двох головних елементах: по-перше, націоналізація деяких підприємств і секторів; по-друге, спроба так званої модернізації згори. Економіка так не працює. Можливо, ці дії були б ефективними за часів Петра Великого, але відтоді взагалі пройшло вже 300 років", - зазначив Бальцерович.
Відповідаючи на запитання журналіста про настрої в окремих країнах Євросоюзу щодо необхідності послаблення санкцій, щоб не дати економіці РФ остаточно розвалитися, польський реформатор додав: "В Європі є різні думки. Але я хотів би повторити, що це питання принципу. Якщо є агресія - повинні бути санкції. І тільки коли агресія припинена, санкції можуть бути ослаблені або зняті. А складна економічна обстановка у Росії сьогодні пов'язана головним чином з економічною політикою самої Росії, яка перебуває у виключній залежності від експорту природних ресурсів. Структура економіки в Росії нині, як у Нігерії. І з цим нічого не вдієш без ліберальних економічних реформ. У російської економіці дуже багато політичної інтервенції. Це ніде успішно не працює".
Як повідомляв "Апостроф", раніше Бальцерович назвав умови успішного проведення реформ в Україні.