Військовий експерт Олександр Гольц вказав на моменти, яких варто побоюватися Україні і НАТО в зв'язку з навчаннями російських військових "Захід-2017" в Білорусі.
Про це він написав у колонці на сайті "Ежедневный журнал".
"Насправді і натовці, і українські генерали мають деякі підстави для побоювань. Тут доречно згадати, що українська криза розпочався 26 лютого 2014-го з "раптової перевірки" російських військ, оголошеної Володимиром Путіним", - відзначає експерт, додаючи, що "перевірка" використовувалася як прикриття для розгортання на кордоні з Україною 40 тисяч військовослужбовців.
"Надалі Москва дуже спритно маніпулювала Віденським документом, що вимагає обов'язкової присутності іноземних спостерігачів, якщо чисельність задіяних військ перевищує 8 тисяч учасників. Російські стратеги заявили, що проводиться не одне, а кілька незалежних і не пов'язаних між собою навчань. А тому залучати іноземних спостерігачів ніхто не зобов'язаний", - нагадує Гольц, припускаючи, що такий маневр може бути використаний і цього разу.
Також експерт вважає, що підстави для побоювань є в зв'язку з розміщенням важких озброєнь в Білорусі.
"У разі бойових дій першочергова задача російської армії - пробити через Литву коридор з Білорусії в Калінінградську область. І для цього щось досліджує завчасно розмістити в Білорусії важкі озброєння", - говорить він.
Гольц відзначає, що інтерес представляють також майбутні маневри, в яких будуть задіяні підрозділи трьох дивізій, створені в 2015 році.
"Схоже, що іноземним спостерігачам їх демонструвати не будуть. І ретельно охороняється секрет тут, швидше за все, зовсім не висока боєготовність ударних з'єднань. А низька. У російській армії вона визначається ступенем укомплектування військ", - припускає експерт.
При цьому він зазначає, що з огляду на недоукомплектованість, а значить і небоєготовність дивізій, НАТО не варто хвилюватися.
Як повідомляв "Апостроф", в Генштабі ЗСУ назвали головну небезпеку навчань Захід-2107 в Білорусі.