RU  UA  EN

Пʼятниця, 15 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.00
Світ

Новини

14 листопада

Всі новини

По Путіну завдали низку потужних ударів: названо єдиний козир Кремля

У президента Російської Федерації Володимира Путіна є єдиний сильний козир - це "Північний потік-2", але на цьому напрямку ведеться робота, і ще не факт, що вдасться реалізувати цей проект на повну, хоча поки заперечувати успіхи Кремля неможливо.

Про це "Апострофу" заявив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

За його словами, Німеччина підвищує ставки: початок будівництва абсолютно не означає впевненості в тому, що всі переговори завершаться позитивно. Берлін втягує Кремль у необхідність брати участь у цьому проекті і вести переговори, роблячи росіян більш поступливими і прагнучи виторгувати у них інші позиції.

"Мета дуже проста: так глибоко затягнути Москву в практичну роботу, щоб росіяни були змушені жертвувати чимось іншим заради своїх же проектів. А заодно, звісно, отримати економічну вигоду. Чи вдасться це німцям? Невідомо, тому що Берлін не може відокремитися від цивілізованої світової спільноти, хоча фактично і показав дулю Брюсселю, заявивши, що буде вирішувати це питання з росіянами безпосередньо. Проте одна справа - Брюссель, а зовсім інша - Вашингтон та інші провідні держави", - сказав Солонтай.

У той же час він зазначив, що, незважаючи на певну технічну різницю в інавгураціях, сьогоднішня в цілому була абсолютно такою ж, як раніше. Тобто вона підкреслює, власне, царство.

"Люди, які вийшли на протест в Москві з гаслом "Він нам не цар", правильно вловили суть цього дійства. Але незважаючи на те, що ми бачимо велику кількість людей, які протестують на вулицях російської столиці, варто розуміти, що Москва - це мегамісто, де живуть десятки мільйонів людей і де сконцентровано більше 30-40% російської економіки. Тому вихід тисяч людей не є показником того, що в Росії відбудуться зміни. Тільки вихід сотень тисяч людей може допомогти в цій ситуації. Там, де, наприклад, в Вірменії, тисячі протестувальників, в Росії повинні бути сотні тисяч", - підкреслив Солонтай.

Експерт додав, що незважаючи на те, що картинка дійсно вражає (є багато росіян, які не бояться Путіна і відверто заявляють, що "цар нам не потрібен"), все це не спричинить за собою будь-яких серйозних змін.

"Захід теж це розуміє, тому вибирає іншу стратегію: стратегію економічного тиску. Яскравим показником цього є позиція Великобританії, яка протягом минулого тижня розширила список санкцій проти величезної кількості економічних структур, що відбилося, в тому числі, у вигляді дозволу оприлюднити дані про зв'язки російських фірм, офшорів, корпорацій, бізнесу (причому не тільки наближеного до Путіна). Йдеться про спільний тиск на російський бізнес, щоб він усвідомлював, що не вийде відсиджуватися в куточку і казати: "Ми не маємо відношення до держави Росія", заробляючи при цьому гроші", - сказав Солонтай.

Він додав, що з моменту свого переобрання Володимир Путін трохи "потріпався": трагедія, яка сталася в торговому центрі в Росії, два додаткових пакети санкцій, історія з Великобританією і солідарність світу проти Росії, відмова Дональда Трампа від Путіна і все жорсткіші заяви в сторону останнього, новий керівник Державного департаменту США, який є ще більшим ворогом Путіна... Все це зіграло проти нього і не дало йому можливості пограти мускулами напередодні інавгурації.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Путін пошарпався, Україна знову в зоні небезпеки: про четвертий термін глави Кремля.