Боротьба з корупцією в Білорусі є своєрідною "фішкою" президента Олександра Лукашенка, яка служить не тільки важелем контролю для діючої влади, а й способом піару.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів білоруський журналіст, який живе і працює в Україні, Вадим Довнар.

"Слід розуміти, що так звана боротьба з корупцією - це споконвічна "фішка" Лукашенка, завдяки чому він свого часу і прийшов до влади. Варто розуміти, що в Білорусі все під контролем влади. Не може бути значного корупціонера без контролю над ним. Тому беруть (реально корупціонер чи ні - справа десята) тих, хто може бути якось пізнаваний для мас, яким зараз живеться зовсім несолодко, а підвищити життєвий рівень, як і придумати нові способи піару, Лукашенко і його оточення не здатні. Крім піару є та інші резони: труснути на гроші або поміняти ланцюжка взаємозв'язків кланів. А то, що їх потім по-тихому відпускають, так треба розуміти, що всі вони "класово близькі" керівництву країни", - упевнений він.

За його словами, схема "посадка-звільнення" чиновників і бізнесменів - це технологія, за допомогою якої президент Білорусі Олександр Лукашенко, по-перше, демонструє населенню, що він готовий боротися з корупцією, а по-друге, утримує фінансово-промислові групи під своїм контролем.

Детальніше про це читайте в матеріалі "Апострофа": Злочин і помилування: як бацька Лукашенко бореться з корупцією.