Серце легендарного радянського розвідника Джорджа Блейка, який перейшов на бік Кремля з MI6, зупинилося на 99-му році життя.
Про це інформує РІА Новини.
Інформацію про смерть 98-річного перебіжчика офіційно підтвердили в Службі зовнішньої розвідки РФ.
"Помер від старості, зупинилося серце", - підкреслили в прес-службі.
Як відомо, Джордж Блейк, який працював на MI6, перейшов на бік Радянського Союзу в 50-х роках і почав співпрацювати з КДБ. Саме перебіжчик поінформував Кремль про намір Лондона прокласти тунель до ліній зв'язку групи радянських військ у Німеччині (операція Берлінський тунель - ред.).
Після Другої світової Джорджа Блейка направили до Кореї, де він потрапив в полон. Після трьох років, проведених в Північній Кореї, розвідник став "комуністом". Керівництво MI6 із завданням відправило його в Берлін, де він став "потрійним агентом", який працював на КДБ.
У 1959 році його викрив польський перебіжчик Міхал Голенєвський, який почав співпрацювати з ЦРУ. У 1961 році відбувся закритий суд, за рішенням якого Джордж Блейк був засуджений до 42 років ув'язнення за зраду.
Через чотири роки він примудрився втекти з в'язниці, а втечу профінансував англійський режисер Тоні Річардсон, який отримав в 1964 році премію "Оскар". Джорджа Блейка зуміли таємно перевезти через Ла-Манш нічним поромом до Бельгії, а далі - до кордону НДР.
Після втечі британського перебіжчика перевезли в Радянський Союз, він розлучився з колишньою дружиною, з якою у нього було троє дітей, і почав нове життя. Джордж Блейк жив в Москві, навіть викладав в Академії СВР і мав звання полковника КДБ СРСР.
Раніше ми розповідали, що на Заході режиму Володимира Путіна поставили жорсткий діагноз.