У Білорусі, з якої західні країни закликають виїхати своїх громадян, планують створити народне ополчення, чисельність якого має становити 100-150 тисяч осіб. Українці у мережі висміяли це рішення.
"Апостроф" розповідає, що відомо про формування народного ополчення у Білорусі та як на це реагують в Україні.
"Я вже не раз говорив: кожен чоловік (та й не тільки чоловік) повинен уміти, як мінімум, поводитися зі зброєю. Хоча б для того, щоб у разі потреби захистити свою сім'ю, свій будинок, рідний куточок землі і, якщо знадобиться, країну, без якої не буде ні куточка, ні вдома, нічого іншого. Багато хто це розуміє", - заявив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Читайте також: Лукашенко заявив, що "готовий воювати разом із росіянами" і назвав єдину умову
Згідно з законопроектом, склад, кількість, завдання народного ополчення визначатимуть органи місцевої влади. Однак основним його завданням буде "захист насамперед свого будинку, свого майна та виконання заходів щодо забезпечення правопорядку спільно з міліцією", розповів міністр оборони РБ Віктор Хренін.
Перший загін народного ополчення з кількох десятків людей було створено восени 2022 року в Могилівській області в агромістечку Любжа Климовичського району, який межує з Україною. Ось як це виглядало:
Українці іронізують над планами Лукашенка.
"А чого не мільйон", "Проти кого збираються ополчатися", "Добровільно-примусово?", "Скоро весна, почали готуватися до посадки бульби", - пишуть у соцмережах.
Як повідомляв "Апостроф", журналісти дізналися про секретний план Кремля з поглинання Білорусі до 2030 року.