Порушеннями з боку НАБУ та САП в справі "Роттердам+" мають стати предметом юридичної оцінки, а поки що все більше фактів свідчать про те, що антикорупційні органі підіграють інтересам олігарха Ігоря Коломойського. Таку думку висловив колишній глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк. Пропонуємо повний текст звернення.
Підводимо підсумки тижня:
1. "Фальсифікатори" з НАБУ та САП програють суди. Справа "Роттердам+" на 3-й рік фальсифікацій з боку НАБУ підходить до логічного завершення:
- відсутність доказів;
- підтвердження юридичної "нікчемності" справи;
- продовжуються нищівні поразки в судах;
Розслідування відбувалось з ігноруванням рішенням судів та експертиз якими визнано законність, дотримання процедур та обґрунтованість дій Комісії, економічну обґрунтованість формули.
Тому кричущі порушеннями з боку НАБУ та САП ще маюті стати предметом юридичної оцінки.
2. Сліпі НАБУ та САП
Крім фальсифікацій, НАБУ та САП спеціалізуються на закриванні очей та бездіяльності в резонансних справах розкрадання Приватбанку, Укрнафти та свіжої активності Центренерго - і все на користь Ігоря Коломойського.
Серед фахівців не секрет поточна схема зловживань на Центренерго:
- вугілля купується по 2500 грн/тонну - це вище ніж ціна Роттердам+, тобто завищення собівартості;
- собівартість електричної енергії з такою ціною вугілля складає не менше 1.90 грн/кВт.год;
- але продаж відбувається майже виключно підприємствам Коломойського по ціні 1.30 грн/кВт.год, тобто зі збитком 30%.
В результаті прибуткове підприємство Центренерго стає різко збитковим, оборотні кошти вимиті - запаси вугілля критичні, а джерел для закупівлі відсутні.
Але це і є мета діяльності Ситника в НАБУ - не помічати та не розслідувати зловживання Коломойського - банкрутство Центренерго на очах у всіх.
3. "Роттердам+" виявляється найдешевшим
В Офісі президента відбулась резонансна нарада по ситуації в енергетиці.
З’ясувалось, що маємо наступні ціни:
- 4000 грн/тонна є собівартість вугілля державними шахтами. Фактичний продаж відбувається за цією ціною всі ми, громадяни України, через бюджет доплачуємо дотації 1500 грн/тонна до ціни реалізації 2500 грн/тонна;
- 1800-1900 грн/тонна є поточні ціни для вугілля доставленого з ЮАР, Колумбії чи США. Вказані ціни матимуть тенденцію до сезонного зростання восени-взимку та залежатимуть від курсу валют;
- 1740 грн/тонна є "Роттердам+", тобто індекс API2 з урахуванням логістики усереднений за 12 місяців є найдешевшим.
Таким чином, цілком логічно в якості цінового орієнтиру користуватись розкрученим "Роттердам+", як найбільш прозорим, ліквідним та релевантним.
4. Підтримай громадянина Коломойського
Ініціативи Геруса, представника Зеленського в уряді, направлені на зниження тарифів на електричну енергію в більшій мірі для промисловості.
Ви можете логічно спитати: чому тільки для промисловості?
Можливо через те, що вони піклуються про свого роботодавця, колишня власника ПриватБанка, а питання населення їх не цікавлять.
5. Радник президента Андрій Герус та НАБУ працюють на Коломойского
За "медійно-юридичною бульбашкою" справи "Роттердам+", навіть, неозброєним оком видно пана Коломойського, які проявляються маніпуляціями та пропагандою на медійному напрямку, які найчастіше висловлював Андрій Герус за підтримки 1+1; а також фальсифікаціями на юридичному напрямку, за які могли відповідати Артем Ситник, використовуючи ресурси НАБУ, та прокурори САП.
Підводячи риску цим підсумкам хочу звернутись до журналістів: суспільство потребує розслідування злагоджених дій та співпраці НАБУ з Герусом на користь Ігоря Коломойського, і, скоріш за все, все це буде варто уваги далеко не одного розслідування.