RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Бізнес

Атака на Роттердам+: как власть подыгрывает Коломойскому

К чему приведёт ситуация по делу Роттердам-

К чему приведёт ситуация по делу Роттердам- Фото: Апостроф / Колаж

Порушеннями з боку НАБУ та САП в справі "Роттердам+" мають стати предметом юридичної оцінки, а поки що все більше фактів свідчать про те, що антикорупційні органі підіграють інтересам олігарха Ігоря Коломойського. Таку думку висловив колишній глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк. Пропонуємо повний текст звернення.

Підводимо підсумки тижня:

1. "Фальсифікатори" з НАБУ та САП програють суди. Справа "Роттердам+" на 3-й рік фальсифікацій з боку НАБУ підходить до логічного завершення:

- відсутність доказів;

- підтвердження юридичної "нікчемності" справи;

- продовжуються нищівні поразки в судах;

Розслідування відбувалось з ігноруванням рішенням судів та експертиз якими визнано законність, дотримання процедур та обґрунтованість дій Комісії, економічну обґрунтованість формули.

Тому кричущі порушеннями з боку НАБУ та САП ще маюті стати предметом юридичної оцінки.

2. Сліпі НАБУ та САП

Крім фальсифікацій, НАБУ та САП спеціалізуються на закриванні очей та бездіяльності в резонансних справах розкрадання Приватбанку, Укрнафти та свіжої активності Центренерго - і все на користь Ігоря Коломойського.

Серед фахівців не секрет поточна схема зловживань на Центренерго:

- вугілля купується по 2500 грн/тонну - це вище ніж ціна Роттердам+, тобто завищення собівартості;

- собівартість електричної енергії з такою ціною вугілля складає не менше 1.90 грн/кВт.год;

- але продаж відбувається майже виключно підприємствам Коломойського по ціні 1.30 грн/кВт.год, тобто зі збитком 30%.

В результаті прибуткове підприємство Центренерго стає різко збитковим, оборотні кошти вимиті - запаси вугілля критичні, а джерел для закупівлі відсутні.

Але це і є мета діяльності Ситника в НАБУ - не помічати та не розслідувати зловживання Коломойського - банкрутство Центренерго на очах у всіх.

3. "Роттердам+" виявляється найдешевшим

В Офісі президента відбулась резонансна нарада по ситуації в енергетиці.

З’ясувалось, що маємо наступні ціни:

- 4000 грн/тонна є собівартість вугілля державними шахтами. Фактичний продаж відбувається за цією ціною всі ми, громадяни України, через бюджет доплачуємо дотації 1500 грн/тонна до ціни реалізації 2500 грн/тонна;

- 1800-1900 грн/тонна є поточні ціни для вугілля доставленого з ЮАР, Колумбії чи США. Вказані ціни матимуть тенденцію до сезонного зростання восени-взимку та залежатимуть від курсу валют;

- 1740 грн/тонна є "Роттердам+", тобто індекс API2 з урахуванням логістики усереднений за 12 місяців є найдешевшим.

Таким чином, цілком логічно в якості цінового орієнтиру користуватись розкрученим "Роттердам+", як найбільш прозорим, ліквідним та релевантним.

4. Підтримай громадянина Коломойського

Ініціативи Геруса, представника Зеленського в уряді, направлені на зниження тарифів на електричну енергію в більшій мірі для промисловості.

Ви можете логічно спитати: чому тільки для промисловості?

Можливо через те, що вони піклуються про свого роботодавця, колишня власника ПриватБанка, а питання населення їх не цікавлять.

5. Радник президента Андрій Герус та НАБУ працюють на Коломойского

За "медійно-юридичною бульбашкою" справи "Роттердам+", навіть, неозброєним оком видно пана Коломойського, які проявляються маніпуляціями та пропагандою на медійному напрямку, які найчастіше висловлював Андрій Герус за підтримки 1+1; а також фальсифікаціями на юридичному напрямку, за які могли відповідати Артем Ситник, використовуючи ресурси НАБУ, та прокурори САП.

Підводячи риску цим підсумкам хочу звернутись до журналістів: суспільство потребує розслідування злагоджених дій та співпраці НАБУ з Герусом на користь Ігоря Коломойського, і, скоріш за все, все це буде варто уваги далеко не одного розслідування.

Читайте також

Міні-електростанції у всі міста: як Україні убезпечити енерго­інфраструктру від ворожих обстрілів

Мала розподілена генерація в Україні цієї зими стане важливим фактором забезпечення енергобезпеки

«Це просто абсурд». Як Україна допомагає фінансувати бюджет війни проти себе

Україна, продовжуючи транзит російських нафти та газу до Угорщини та Словаччини, по суті фінансує війну проти самої себе

Потрібно готуватися до довгих годин без світла - радник прем'єр-міністра

До зими в Україні необхідно відновити максимальну кількість енергооб'єктів, створити розподілену генерацію та наростити імпорт