Лайм

Задивилися на хурму? Що потрібно знати про популярний фрукт осені

Як правильно вибирати хурму, її користь і шкода

Багато хто з нас любить хурму, але далеко не всі знають, як правильно її вибирати. Також багато хто забуває про те, що у хурми є не тільки корисні, але й шкідливі властивості. Про всі ці подробиці ми розповімо в цьому матеріалі.

Як вибирати хурму

Важливо вибирати фрукти з м'яким бочком, це означає, що плід достатньо зрілий і буде солодким і смачним. Також потрібно звертати увагу на листочки, вони повинні бути максимально сухими.

Ще один важливий момент - тонка шкурка. Це можна перевірити, якщо злегка надавати на фрукт. Якщо хочете солодку і соковиту хурму, вибирайте сорт "корольок", він не дарма вважається найсмачнішим і дуже популярним.

Хурма - користь і шкода

У хурми чимало корисних властивостей. Наприклад, цей фрукт багатий вітамінами А, С і В, також в ньому містяться різні мікроелементи: йод, залізо, кальцій, калій, фосфор, марганець, магній.

Однак, у цього фрукта є і шкідливі якості. Плід містить близько 25% сахарози, це означає, що хурму не можна їсти діабетикам і людям з порушенням роботи підшлункової залози. Також в хурмі багато танінів, ці речовини у великих дозах можуть діяти на організм як отрута. Найбільше їх в шкірці, тому її потрібно знімати.

Саме через таніни хурму не можна дітям до трьох років та людям, які страждають різними шлунковими і кишковими захворюваннями. Якщо організм погано справляється з танінами, хурма може викликати пронос, блювоту та інші розлади.

Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал The Lime, щоб нічого не пропустити.

Читайте також

Не поспішайте дзвонити сантехніку: дієві лайфхаки для прочищення зливу душу

Експерти з прибирання розповіли, як самостійно прочистити забитий злив в душі і які засоби треба використовувати

На бутерброди, до гарніру і просто так: як приготувати курячу ковбасу вдома

Шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати курячу ковбасу без добавок вдома

Сало в буряковому квасі - давній рецепт української закуски

Сало в буряковому квасі - стародавній український рецепт, таке сало можна зберігати два тижні