Лайм

Якою має бути температура вдома, щоб взимку на вікнах не утворювався конденсат

Дізнайтесь важливі нюанси

Конденсат на вікнах - явище не лише неестетичне, також воно може призвести до таких проблем, як поява вогкості та цвілі. Розібратися у цій проблемі та запобігти їй допоміг менеджер з технічних послуг у Великій Британії Ніколас Донніторн.

Експерт пояснив, що конденсат з'являється тоді, коли вологе повітря контактує з більш холодною поверхнею, наприклад, стіною, вікном чи дзеркалом. Для уникнення подібних ситуацій фахівець радить дотримуватися найкращої температури у будинку - вона має становити близько 18-20°С, передає видання Express.

Читайте також: Доступні варіанти утеплення вікон на зиму: чим заклеїти рами від протягів і холоду.

Фото: Getty Images

Також спеціаліст зазначає, що ситуацію із конденсатом можна виправити, розібравшись з циркуляцією повітря, а також переконавшись у тому, що кімнати добре провітрюються. "Добре обладнана вентиляція - ключ до зменшення надлишку вологи у вашому будинку. У вологих приміщеннях (ванних кімнатах чи кухні) обов'язково слід закривати двері під час прийняття душу чи приготування їжі, - пояснює фахівець. - Також не забувайте використовувати витяжки, якщо вони встановлені, відкривайте вікна на провітрювання та використовуйте віконні вентиляційні отвори, щоб покращити циркуляцію повітря - це допоможе позбутися вологості та запобігти утворенню конденсату на поверхнях".

Читайте на нашому сайті: Як боротися з пліснявою на дерев'яних поверхнях: способи очищення та профілактика.

Спеціаліст радить за можливості уникати сушіння одягу у приміщенні. Однак тут не йдеться про випадок, коли це закрите приміщення з правильною вентиляцією. В інакшому ж випадку сушіння може створити надлишкову вологість у кімнаті. Для того, щоб мінімізувати накопичення вологи, слід регулярно витирати конденсат з вікон, особливо у прохолодну пору року. Під час прибирання ділянок, де з'являється конденсат, використовуйте м'яку суху тканину, і по завершенню не сушіть її на батареї. Натомість знайдіть інше добре провітрюване місце, яке не перешкоджатиме вільній циркуляції повітря.

Якщо не вдається позбутися проблем з конденсатом, слід подумати про використання вологостійкої фарби на проблемних ділянках. "Такий тип фарби розроблений спеціально для того, щоб утримувати вологість і полегшувати процес очищення. Проте майте на увазі, що він не усуває першопричину, а значить, не запобігає накопиченню вологи на холодних поверхнях", - каже Ніколас.

Читайте на тему: Топ-6 простих способів позбутися неприємного запаху на кухні.

Фото: Getty Images

Ще одна ключова порада - вчасна профілактика цвілі, яка вже з'явилася чи от-от має з'явитися. Вирішити проблему можна за допомогою спеціальних хімічних засобів для прибирання, які продаються у кожному господарському магазині. "Використовуйте біоцидний продукт, який містить активну речовину, що сприяє видаленню та запобіганню розмноженню небажаних мікроорганізмів", - додає експерт.

У випадку, коли ви перепробували всі можливі способи, але проблема все одно залишилася, варто звернутися до досвідчених фахівців. Вони проведуть огляд безпосередньо у будинку та запропонують ефективні варіанти для покращення системи вентиляції у приміщенні.

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

Не поспішайте дзвонити сантехніку: дієві лайфхаки для прочищення зливу душу

Експерти з прибирання розповіли, як самостійно прочистити забитий злив в душі і які засоби треба використовувати

На бутерброди, до гарніру і просто так: як приготувати курячу ковбасу вдома

Шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати курячу ковбасу без добавок вдома

Сало в буряковому квасі - давній рецепт української закуски

Сало в буряковому квасі - стародавній український рецепт, таке сало можна зберігати два тижні