Петрушка - улюблена всіма пряність, яку можна знайти на кожній грядці. Городники обожнюють її вирощувати, адже вона невибаглива та дуже корисна. Для того, щоб петрушка дала не один, а чотири урожаї за сезон, потрібно знати декілька правил.
Про свої секрети вирощування петрушки розповів автор Youtube-каналу "Корисне TV".
Читайте також: Як врятувати помідори від фітофтори: перевірена схема боротьби з хворобою.
Від ранньої весни до пізньої осені можна мати постійно свіжу зелень, якщо вирощувати петрушку правильно.
"Якщо не обрізати петрушку, вона може постаріти і рослина загине. Але якщо зелень обрізати, вона дасть новий врожай. Можна отримати щонайменше два врожаї свіжої зелені, але якщо доглядати за грядкою правильно, петрушка віддячить чотирма врожаями", - розповідає автор відео.
Зробити це дуже просто: коли петрушка досягне максимального росту, її усю потрібно обрізати до молодого приросту.
Читайте також: Скручується листя на помідорах: в чому причина і як врятувати рослини.
"Збираємо зелень у пучечки і обрізаємо її, залишаючи приблизно 5 сантиметрів від низу. Якщо придивитися, ми побачимо у середині куща молодий приріст, і ось його нам не потрібно обрізати він, оскільки він почне розростатися і дасть нову молоду зелень.
Як підніметься цей приріст, петрушка знову стане максимально соковитою і смачною, так ми зможемо зібрати другий і третій врожай, а до морозів кущики ще можуть дати і четвертий врожай", - пояснює городник.
Якщо ж кущики петрушки вже стали старими, а зелень згіркла, рослину ще можна омолодити.
Читайте також: Урожай врятує звичайний попіл: як приготувати чудо-підживлення для грядок.
"Таку петрушку теж потрібно обрізати до 5 см від низу, щоб на ній почали з’являтися нові ростки. Приріст почне розростатися, оскільки рослині вже не треба буде витрачати сили на старе листя. Коренева система почне швидко нарощувати нову зелену масу - молоду, соковиту та запашну, котру ми й будемо вживати в їжу. Потім через деякий час знову треба буде зрізати молоде листя, щоб кущики дали новий врожай", - додав дачник.
- Плодоношення не зупинять ні спека, ні холод: чудо-добриво для підживлення помідорів, перців і баклажанів.
- Читайте також на theLime, чим підживити томати під час наливу плодів.