Лайм

Як врятувати помідори від спеки: терміново зробіть це, щоб не втратити урожай

Дуже важливо дати рослинам підтримку в цей час

Аномальна спека, яка накрила Україну в останні дні, позначається на стані городніх культур. Сонце нещадно палить рослини, а дачники ризикують втратити урожай, в який вже вклали чимало праці.

Про те, що потрібно терміново зробити на грядці з томатами, щоб врятувати урожай, розповіла авторка Youtube-каналу "Дім та присадибна ділянка".

Читайте також: Коли викопувати часник і що зробити, щоб він довше зберігався.

У цей спекотний час дуже важливо допомогти помідорам, щоб вони всі свої сили віддавали на налив плодів та стійко перенесли аномальну спеку.

"Перше, що потрібно зробити – перевірити, чи обірвали ви все листки під кистями плодів, а якщо ні, то зробити це. Потрібно залишити тільки ті листки, які знаходяться над кистями – вони забезпечуватимуть процеси фотосинтезу та даватимуть поживні речовини нашим плодам.

Друге важливе правило - ми повинні стежити за поливом і в жодному разі не давати пересихати ґрунту. Якщо ми допустимо пересушування ґрунту, то коріння не зможе вбирати з ґрунту кальцій, а тоді рослина забиратиме вологу з самих листочків і плодів. Тому в результаті ми отримаємо вершинну гниль томатів та втратимо весь свій урожай", - розповіла авторка ролика.

Також, за її словами, дуже важливо удобрювати помідори у спеку.

Читайте також: Скручується листя на помідорах: в чому причина і як врятувати рослини.

"Третє: зараз було б дуже добре провести підживлення будь-яким добривом, де є вміст кальцію, можна провести обприскування кальцієвою селітрою з розрахунку 10 г на 10 л води, можна також полити кальцієвою селітрою під корінь, якщо ви не вносили дане добриво. Коли стоїть така спека з температурою повітря вище +30, пилок у суцвіттях ніби стерилізується – у цей час не може бути зав'язування плодів. Тому раджу рано-вранці приходити на грядку і робити таке струшування наших рослин, щоб поки ще не настала спека, вони могли зав'язати плоди", – розповіла фермерка.

Також вона радить провести підживлення борною кислотою.

"Корисною буде підгодівля борною кислотою, але це можна робити в тому випадку, якщо ви ще не підгодовували нею свої помідори або останнє підживлення проводилося щонайменше 10 днів тому. Можна використовувати добре відому аптечну борну кислоту - це дешевий препарат, але єдина незручність - її потрібно розводити гарячою водою. 2 г борної кислоти розчиняємо у склянці гарячої води температурою 70 градусів та розмішуємо цю суміш у 10 л води. Цим розчином робимо обприскування кущів томатів.

Також іноді у кущів помідорів може бути дефіцит бору - тоді у них відмирає точка росту, листочки робляться тоненькими і скручуються, прожилки в листочках темніють аж до чорного кольору, також може бути деформація і засихання самих квітів і відростання великої кількості тонких і тендітних пагонів. Усе це означає, що у рослинах не вистачає бору. Зараз є багато препаратів, де є у складі бор, тому можна використовувати будь-який із них", – радить фермер.

Можна провести підживлення натуральними добривами.

"Якщо ж віддаєте перевагу екологічним добривам і використовуєте органіку, то незамінним добривом є настій деревного попелу. Він багатий калієм і фосфором, які так необхідні для плодоношення томатів. Також корисно підгодувати кущі томатів настоєм кропиви – кропива допомагає утворенню квітів та дає можливість кращому плодоношенню томатів. У поєднанні з деревним попелом - це вийде чудове добриво", - резюмувала авторка відео.

Цікаві новини для вас:

  1. Як врятувати помідори від фітофтори: перевірена схема боротьби з хворобою.
  2. На листі огірків з'явилися жовті плями: як врятувати врожай від пероноспорозу.
  3. Петрушка дасть чотири врожаї за сезон: дачник розкрив секрет вирощування.

Новини партнерів

Читайте також

Квадратні сирники, які тримають форму - діти будуть у захваті

Сирники - це завжди улюблена їжа для дітей, а якщо їх приготувати у формі кубиків, діти будуть у захваті

Любите картинки-загадки? Знайдіть на яскравій головоломці сонечко без пари

Знайдіть на новій картинці - головоломці сонечко без пари - його малюнок унікальний

Картопля під сирною шапкою - рецепт Лізи Глінської і на щодень, і на свято

Страви з картоплі ніколи не набридають - Ліза Глінська дала рецепт картоплі під сирною шапкою