RU  UA  EN

Субота, 10 травня
  • НБУ:USD 41.15
  • НБУ:EUR 46.20
НБУ:USD  41.15
Суспільство

Повного закриття країни через коронавірус уже не буде. Прогноз епідеміолога на осінь

Фото: Апостроф / Олександр Гончаров

Кількість хворих на коронавірус в Україні продовжує збільшуватися. Щодня фіксується понад тисячу нових випадків коронавірусної інфекції. Загальна кількість підтверджених випадків зараження на 17 серпня досягла 94 436. Кількість померлих від COVID-19 теж зростає.

"Апостроф" спитав епідеміолога, голову правління Всеукраїнської спілки громадських організацій "Українська санітарно-епідеміологічна спілка" Людмилу Мухарську, до якої ситуації суспільству варто бути готовим восени і чи не стане вся Україна знову "червоною" зоною.

Наприкінці літа ризики поширення коронавірусу можуть підвищитися, бо люди повертатимуться з відпусток, тобто буде переміщення по території країни з одних регіонів в інші. І це, звісно, може призвести до певного зростання захворюваності.

І тут проблема не лише в тому – достатньо чи недостатньо робить влада, щоб стримати епідемію. Це комплексна проблема. Звичайно, влада робить все можливе, але ще ситуація залежить від суб’єктів господарювання, тобто тих суб’єктів, яким дозволено працювати в межах визначених зон. У "зеленій" зоні може працювати більша кількість закладів, у "жовтій", "помаранчевій" – менша, в "червоній" – взагалі працювати може мінімальна кількість закладів. І ці заклади мають дотримуватися необхідних заходів, які регламентуються тією нормативною базою, яку якраз владні структури і підготували.

І третя складова – це поведінка самих людей. Оскільки, які б правильні посили не давала влада, якщо їх не виконувати, не дотримуватися тих трьох мінімальних заходів, відомих всім, то ніякі нормативні документи не допоможуть убезпечити ситуацію. Тобто головне - це дистанція, носіння масок там, де це потрібно, миття рук з милом, використання антисептиків.

Читайте також: У МОЗ розповіли, що буде з навчанням у школах у"червоній" карантинній зоні

Поділ регіонів за рівнем епідеміологічної небезпеки в ситуації, яка існує - це правильна дія, на мій погляд. Бо ситуація в регіонах і навіть всередині областей абсолютно неоднорідна. Якщо в якомусь населеному пункті велика захворюваність на COVID-19, і вона збільшується, це не означає, що треба закривати повністю всю країну. Отже, цей адаптивний карантин має під собою ґрунт, але, повторюся, необхідно дотримуватися всіх порад – дистанція, маски, антисептики - тоді буде сенс.

Бо зараз у суспільстві з'явилася певна недовіра до носіння масок, але тут кожна людина сама для себе має зрозуміти ризик своєї поведінки. Якщо ви просто гуляєте в парку зі своєю сім'єю і більше ні з ким не контактуєте, то, звичайно, маску можна не носити на відкритому повітрі. Але якщо ви йдете туди, де є скупчення людей – в аптеку чи в магазин, особливо в невеликий магазин, де невелика кубатура повітря, то це інша ситуація, в якій треба обов'язково носити маску. Треба усвідомлювати, що кількість хворих в Україні збільшується, а це значить, що збільшується кількість потенційно контактних, які можуть бути безконтактними хворими. Поряд із нами можуть бути люди, які поширюють вірус, але самі про це не знають. Тому маски потрібно носити в закритих приміщеннях і при контакті з незнайомими людьми.

Я багато чую від молодих людей, що, мовляв, ми нічого не боїмося, бо якщо й хворіємо, то безсимптомно або перебіг захворювання легкий. Але не треба забувати, що вдома на них чекають батьки чи бабусі з дідусями похилого віку, чи хтось з членів сім'ї має хронічні захворювання. У такому випадку ці впевнені в собі люди можуть принести вірус додому і стати причиною захворювання когось із членів сім'ї.

Поки важко прогнозувати, як буде розвиватися ситуація і чи повторить влада всеукраїнський карантин. Восени до коронавірусу додасться грип і ГРВІ, і як будуть поширюватися всі ці інфекційні захворювання разом, не можна однозначно передбачити. Але я думаю, що повного закриття країни вже не буде. Головне - дотримуватися всіх рекомендацій МОЗ, слідкувати за динамікою захворювання і продумати, що роботи, якщо захворюваність буде поширюватися значно швидше, ніж сьогодні.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Суспільство

Читайте також