RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство
Погляд

Батькам на замітку - як привчити дитину до порядку

Зображення sathyatripodi з сайту Pixabay

Зараз сучасні батьки зайняті пошуком модних методик по вихованню дітей, різних лайфхаків, але часто ігнорують найважливіший момент - особистий приклад. Але діти ж, як губки, вбирають і копіюють поведінку своїх батьків. Буде вона хорошою чи поганою.

Про важливість сили волі

Наш мозок противиться різким змінам і налаштований на економію ресурсів. Зміни потребують великих енерговитрат, «великої сили волі»... До речі, те, що ми називаємо силою волі, в науці визначається як здатність людини протистояти своїм емоційним імпульсам.

Що стосується виховання дітей, то пропоную починати з малого. Так, дитина може витрачати чимало сил і енергії на уроки в школі і виконання домашнього завдання. Але при цьому виділити ще час на прибирання в будинку теж цілком реально. Якщо перетворити це прибирання на гру. Маленьким дітям складно зрозуміти, що таке безлад і чим він заважає. І краще все це перетворити на захоплюючий квест. І дітям буде весело, і ви розважитеся, і в кімнаті стане чистіше.

Про важливість похвали

Похвала - це важливий аспект у системі виховання дітей. І з нею потрібно бути напоготові. Намагайтеся помічати реальні вчинки дитини і заохочувати їх. Тоді у дитини вибудується правильне розуміння щодо своїх дійсно гарних вчинків.

Зонування простору

Насправді діти дуже педантичні і люблять порядок. Головне, навчити і навчитися самому систематизації.

Одне з головних правил порядку: у кожної речі є своє місце. Можна зі старих боксів зробити будиночки для зберігання іграшок. Наприклад, конструктор окремо, машинки і ляльки окремо, і у книг своє місце. З речами в шафі те ж саме. Творчості і ідеям немає меж. Так дитина буде орієнтуватися, де що лежить, і порядок буде дотримано. До речі, ви і за собою помітите, як впорядкуються ваші речі.

Про неприпустимість погроз

Часто батьки намагаються присоромити своїх дітей. А це, як правило, призводить до їх внутрішнього бунту. Адже маленькі діти ще не усвідомлюють такі матерії, як совість.

Так само і загрози - вони провокують у дитини стрес і формують невпевненість в собі. Наприклад: "якщо не перестанеш, тебе забере дядько" або "якщо не прибереш, я викину всі твої іграшки". Подібні заяви будуть розвивати в дитині відчуття недовіри до вас.

Куди краще спробувати пояснити дитині, що за улюбленими іграшками потрібно доглядати, інакше «вони можуть почати ображатися через погане ставлення до них». А також продемонструвати на власному прикладі, як ви піклуєтеся про свої речі, показавши свою шафу або полички на кухні. Ще ви разом можете доглядати домашні рослини - подібні дії формують у дитини почуття відповідальності.

Насправді, словом, творчістю і бажанням можна вирішити чимало багато. Ці методи більш продуктивні, ніж крик або агресія. Подумайте і про себе: адже уникнути стресів і замінити їх на позитивні емоції благотворно позначиться і на вас. Пам'ятайте, ваші дії позначаються на поведінці дитини. Будьте їй вірним другом, провідником, і ваше життя стане яскравішим.

Читайте також

Хакерська атака на держреєстри України: про які збитки йдеться

Матеріальні збитки від кібератаки Росії на держреєстри України невеликі, але її наслідки можуть виявитися доволі серйозними

"Вовина тисяча" готівкою? Як діє "схема" і як з нею боротися

Перевести в готівку Вовину тисячу можна через схему з поповненням мобільного рахунку, але ця лазівка ​​вже закрита

Монополія на дистрибуцію ліків як шлях до зростання цін

Монополія на фармринку веде до зростання цін на ліки