RU  UA  EN

Понеділок, 19 травня
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 45.85
НБУ:USD  41.10
Суспільство

"Можливостей для ветеранів дуже багато. Навіть середня зарплата зростає". Інтерв’ю із заступником очільника Мінветеранів

Фархад Фархадов Фото: facebook.com/f.farhadov

Міністерство у справах ветеранів України напрацьовує ініціативи, покликані допомогти військовим з відновленням здоров’я та соціалізацією. Велика увага приділяється навчанню як запоруці економічної незалежності ветеранів. “У нас є дві стратегії, - розповів заступник міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов. - Стратегія ветеранської політики, яка наскрізно стосується всіх сфер, і Стратегія повернення від військової служби до цивільного життя, яка включає професійну адаптацію. Професійна адаптація є складовою наших основних пріоритетів”.

Ветеран може звернутися до структурних підрозділів ОВА з питань ветеранської політики, подати заявку й отримати відшкодування професійного навчання, пояснив посадовець. Він також розповів про спільний з МОН проєкт із компенсації повної вартості навчання для дітей ветеранів, що незабаром буде доступним у “Дії”. “Кошти перераховуються на вищий навчальний заклад і відшкодовується навчання. Якщо навчання вже було оплачено, навчальний заклад буде повертати кошти дитині, якщо батьки за неї оплатили”, - додав Фархадов.

“Апостроф” у бліц-інтерв’ю запитав у заступника міністра деталі ініціатив відомства для повернення ветеранів до цивільного життя.

Нещодавно міністерство анонсувало можливість навчання керуванню на спеціалізованих авто для ветеранів та ветеранок. Ініціатива вже запущена фактично? Чи є охочі?

Є постанова Кабінету міністрів №432. Вона передбачила, що ми оплачуємо цю підготовку. Там не було професійного навчання осіб з інвалідністю на транспортних засобах, щоб отримати водійські права. Ми туди додали цю можливість, що це також можна оплачувати. І є флагманський проєкт під егідою Олени Зеленської. Він зроблений спільно з МВС і на базі закладів вищої освіти МВС є відповідні курси. Відповідний попит є, зараз по цифрах не скажу, але попит вже є.

А ці спеціалізовані авто – чи допомагаєте ви їх якось перелаштувати під потреби ветеранів?

Ми — ні. Це [роблять] ті, хто мають на балансі, хто власник цих курсів. Ми зробили, щоб не ветерани оплачували, а держава компенсувала це навчання.

В Україні надається можливість переобладнання робочих міст для потреб ветеранів. Чи є програми переобладнання житла або під'їздів, якщо неможливо встановити пандус?

Загалом є програма, затверджена постановою Кабінету міністрів, про адаптацію і безбар'єрність. І, відповідно, в рамках цієї програми рухається вся держава. Органи місцевого самоврядування роблять свою адаптацію, державні органи свою. Тобто це комплексно напрям держави зі створення безбар'єрного середовища.

А які регіони лідирують у безбар'єрності?

Політику безбар'єрності формує Мінрозвитку.

Відомство взаємодіє з регіонами щодо ветеранської політики. Які задачі ви ставите регіонам?

У регіонів задач багато. Вони виконують наші функції як територіальних органів. У кожній області є структурні підрозділи з питань ветеранської політики. Зокрема, наприклад, якщо ветеран бажає пройти профадаптацію, то він, наприклад, звертається в цей структурний підрозділ, подає туди документи. Через ці структурні підрозділи ми комунікуємо з усією інфраструктурою в області. Це наші руки на місцях.

Міністерство у справах ветеранів спільно з Національним агентством кваліфікацій працюють над конвертацією цивільних і військових спеціальностей для ефективної профадаптації. Як, наприклад, можна конвертувати спеціальність ППО?

Працюємо над цим, так. У нас є профільний заступник Юлія Кіріллова, яка саме по профадаптації формує політику… В чому ідея? Вона збирає спільноти, говорить, напрацьовує нормативний акт. На якому він етапі, я зараз вам не відповім.

І про те, що болить ветеранам. Згідно здослідженнямУкраїнського ветеранського фонду, 60% ветеранів основною проблемою назвали матеріальну. Як відомство допомагає ветеранам фінансово стати на ноги?

У нас є УВФ, який дає гранти на бізнес, на започаткування справи. Мінекономіки, як ви вже казали, адаптує робочі місця, щоб люди працевлаштувалися. Плюс в нас є, як я згадував, постанова №432, яка допомагає в профадаптації. Крім того, у нас є з Нацагентством державної служби є карта вакансій в інтернеті - всі вакансії по держслужбі в одному місці. Спільно з Державним центром зайнятості вони щомісячно передають на обласні військові адміністрації перелік вакансій. А також сама Державна служба зайнятості постійно акумулює ці робочі місця. Тобто можливостей насправді дуже багато. І як ми дивимося, навіть середня зарплата зростає, щоб бути конкурентоспроможною на ринку праці.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Суспільство

Читайте також

Новини партнерів