RU  UA  EN

Вівторок, 7 січня
  • НБУ:USD 42.10
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  42.10
Бізнес

Новини

7 січня

6 січня

Всі новини

Посилення монополії "Тедіса" знищить тисячі робочих місць - ЗМІ

Прийняте 9 вересня, розпорядження Кабінету Міністрів про створення пілотного проекту "Національний оператор на ринку тютюнових виробів" - ставить під загрозу роботу легально працюючих регіональних оптових операторів і більше 56 тисяч ФОПів, які працюють на тютюновому ринку. Станом на зараз, ТОВ "Тедіс-Україна" здійснює 70% продажів всіх тютюнових виробів в Україні з торговою націнкою в 7-10%, оборотом близько 70 млрд грн на рік. Після створення єдиного оператора, тютюновий ринок буде належати "Тедісу" на 100%.

Про це йдеться в статті видання "Лівий берег".

"Проект розпорядження Кабінету міністрів про створення "Національного оператора на ринку тютюнових виробів" в публічному доступі. Відкритим залишається питання, кого підтримає прем'єр Денис Шмигаль - монополіста з російським корінням або вільний ринок разом з десятками легальних оптових операторів і 65 тисячами фізичних осіб підприємців - роздрібних торговців?", - запитують журналісти.

Створення єдиного тютюнового оператора, це спроба реалізувати одну з найбільших корупційних схем незалежної України, так як критерії відбору кандидата на єдиного оператора прописані під чинного монополіста ТОВ "Тедіс-Україна".

Журналістам не зрозуміло, чому тепличні умови створюють для компанії з російським корінням? ТОВ "Тедіс-Україна" - спадкоємиця компанії "Мегаполіс Україна", створеної російським дистриб'ютором "Мегаполіс" в 2010 році. Зараз відомо, що після 2014 року, ТОВ "Тедіс-Україна" перейшла в управління офшорами, розташованими в Республіці Кіпр. Кінцевими бенефіціарами ТОВ "Тедіс-Україна" є бізнесмен Борис Кауфман і двоє громадян Великобританії.

Створення єдиного оператора суперечить обіцянкам президента Зеленського зруйнувати тютюнову монополію і повністю нівелює рішення АМКУ N697-р від 10 жовтня 2019 гожа про накладення 6,5 млрд. Гривень штрафу за картельну змову на виробників сигарет і дистриб'ютора з продажу тютюнових виробів ТОВ "Тедіс- Україна". Юристи тютюнових компаній виробників використовують проект розпорядження для оскарження в судах правомірності виплачених ними коштів. А мова йде як про 3,1 млрд грн вже сплачених виробниками, так і про 3,4 млрд грн., Які "Тедісом" ще не сплачені. Також, проект розпорядження уряду про створення приватної монополії суперечить рекомендаціям АМКУ № 60-р від 12 листопада 2019 року "Про здійснення заходів, спрямованих на обмеження монополізму та розвиток конкуренції", - вважають журналісти.

Також, на думку журналістів, після створення єдиного тютюнового оператора зросте рівень контрабанди, оскільки єдиний дистриб'ютор фізично не зможе доставляти сигарети в усі 80 тисяч роздрібних торгових точок. Відповідно, знизиться рівень продажів легальних сигарет і надходження від тютюнової галузі до державного бюджету.

При цьому десятки легальних операторів, яким "не пощастило" з лобістами у владі, ризикують збанкрутувати з подальшим звільненням тисяч своїх співробітників.