RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Бізнес

Новини

22 січня

Всі новини

Олігарх Магомед Мусаєв планує впливати на політику США та Казахстану через Forbes - деталі

The Washington Post повідомило, що російський олігарх з Дагестану, власник російського Forbes Магомед Мусаєв став господарем міжнародного Forbes, при цьому номінальним "обличчям" угоди став Остін Рассел, що офіційно придбав видання. Саме Мусаєв міг стояти за покупкою у гонконгської компанії Integrated Whale Media Investments (IWM) 82% акцій Forbes Global Media Holdings. Влітку у мережі з'явилися записи його прослуховування з високопоставленими співрозмовниками, які він нібито зробив сам, і на яких він переконував співрозмовників, що саме він є власником глобального Forbes, що стало для нього "перепусткою" до "клубу багатіїв" не тільки в США.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

На одному із записів Мусаєв казав, що може забрати казахстанський Forbes у Арманжана Байтасова, якщо той продовжить "погано поводитися".

"Я йому теж допомагав, Арманжану (Байтасову). До мене приїжджав його головний бос. Є такий "Вірний Капітал" (Verny Capital – інвестхолдинг з Казахстану з річним оборотом у 4 млрд $, спеціалізація – гірничодобувна промисловість, телекомунікація, фінпослуги). Найвпливовіший бізнесмен там - Булат (Утемуратов)… Згодом він "включиться". Арманжан знає, що у мене в Казахстані зв'язки вдесятеро сильніше, ніж у Росії... По три тижні проводив разом з їхнім президентом (Назарбаєвим)", - розповідає Мусаєв.

Також Мусаєв обіцяв "вплинути" на Байтасова, погрожуючи позбавити його права видавати казахстанську версію Forbes.

Утемуратов дійсно планував вкласти $100 млн у купівлю міжнародного Forbes, але через розголос структури угоди відмовився. І за словами Мусаєва, він як новий власник, надасть цей ресурс казахстанському мільярдеру ймовірно для протидії команді президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва.

Як стверджує Мусаєв, Утемуратов буде готовий викупити частку у виданні після того, як вщухне галас навколо угоди, і висловлював впевненість, що ще низка казахстанських олігархів захочуть стати акціонерами Forbes: "Я там знаю всіх, хто собою щось уявляє, з багатьма по-братськи спілкуюся, є люди, які теж дуже хочуть вкластися в мій проект", - каже Мусаєв.

"Комусь у Казахстані може бути цікаво отримати частку у провідному глобальному ЗМІ, і, судячи з публікацій в американській пресі та його власних тверджень, Магомеду Мусаєву вдалося переконати Булата Утемуратова та інших казахських олігархів інвестувати в цей проект", - прокоментував експерт з питань безпеки Центральної Азії та Кавказу, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Таким чином, угода з продажу Forbes Global Media Holdings Магомеду Мусаєву та його партнерам може стати загрозою національній безпеці низки країн - від США до України та Казахстану.