RU   UA  

Понеділок, 22 квітня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.75
Бізнес

Ліга чемпіонов 2018/19: новини, результати, відео

Новини

22 квітня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Інвестаналітіки спростували можливість обленерго зловживати монополією

Обленерго є природними монополіями і не можуть зловживати власним становищем.

Таку думку висловили керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій і керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін, пише "Главком".

За словами експертів, діяльність компаній з розподілу електроенергії була і буде повністю контрольованою і регульованою, відповідно, у власника немає можливості встановлювати тарифи і ними зловживати.

"Це вже по законодавству є природні монополії. Відповідно, до них пильна увага регулятора, з боку комісії з регулювання електроенергії. Тут не діє саме монопольне законодавство в аспекті, що це єдиний постачальник області", - заявив Чуріна.

Паращій також підкреслив, що в процесі андбандлінгу конкурентна діяльність з постачання електроенергії повністю відокремлена від діяльності щодо її розподілу.

"Ми знаємо, що раніше всі обленерго займалися і розподілом електроенергії, і її постачанням кінцевому споживачу. Зараз продавати електроенергію їм (обленерго, - "Апостроф") заборонено. Тому що продаж електроенергії - це не монопольний бізнес, це конкурентний бізнес. І тому у обленерго немає можливості якимось чином зловживати монопольними становищем", - сказав він.

Нагадаємо, 4 січня "ДТЕК" заявив про намір сконцентрувати 68,2949% акцій АТ "Одесаобленерго" і 93,9978% ПрАТ "Київобленерго". Договори укладені з відкладальною умовою та будуть завершені після отримання необхідних дозволів державних органів, включаючи узгодження антимонопольних органів.

Новости партнеров

Загрузка...