RU  UA  EN

Четвер, 19 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

19 вересня

18 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Політолог закликав депутатів створити комісію для розслідування схем Коломойського в "Центренерго"

Для розслідування скандалу довкола держкомпанії "Центренерго" необхідно створити тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді.

Про це написав політолог Петро Олещук на своїй сторінці в Facebook.

Експерт повідомив, що нині розгортається скандал довкола державної компанії "Центренерго", яка відмовилась від закупівлі українського вугілля на користь російського, що постачає компанія, пов’язана з олігархом Ігорем Коломойським. Таким чином, фактично олігарх заробляє на держкомпанії.

"На початку липня у державній компанії "Центренерго" змінився менеджмент. Після цього відмовилися від українського вугілля шахти "Краснолиманська", та почали закуповувати російське з шахт, пов’язаних з Коломойським. При цьому, "Центренерго" підписала договір на поставку вугілля з Росії на 400 мільйонів гривень з ТОВ "Нафта Форс", засновник і директор якої має безпосереднє відношення до діяльності групи "Приват"… При цьому, вироблену з російського вугілля продукцію державне "Центренерго" продає підприємствам все того ж Коломойського - Нікопольському і Запорізькому заводом феросплавів", - написав Олещук.

На його думку, цей скандал кидає тінь на представників нової влади, до якої Ігор Коломойський близький. Політолог запропонував депутатам розібратися з цією проблемою та створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для розслідування ситуації в "Центренерго".

"Шановні новообрані народні депутати – "слуги народу", можливо, слід створити слідчу комісію у Верховній раді, розібратися з питанням, зі справедливістю обвинувачень, оголосити про висновки та закрити питання раз і назавжди? Чому б не продемонструвати приклад реагування у цій ситуації? Адже тему будуть обговорювати, і зігнорувати її не вийде", - зазначив Олещук.

Раніше екс-голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що сконцентрувавши зусилля на розслідуванні сфабриковної справи "Роттердам+", НАБУ і САП не помічають зловживань на "Центренерго" на користь Коломойського, які призведуть до банкрутства держпідприємства.

"Серед фахівців не секрет поточна схема зловживань на Центренерго: вугілля купується по 2500 грн/тонну - це вище ніж ціна "Роттердам+", тобто завищення собівартості; собівартість електричної енергії з такою ціною вугілля складає не менше 1.90 грн/кВт.год; але продаж відбувається майже виключно підприємствам Коломойського по ціні 1.30 грн/кВт.год, тобто зі збитком 30%", - описав схему зловживань Вовк.

Нещодавно ЗМІ оприлюднили інформацію, що держкомпанія "Центренерго" підписала контракт на закупівлю російського вугілля на 400 млн грн з невідомою бориспільською фірмою "Нафта Форс", заснованою в серпні минулого року зі статутним фондом в 1 тисячу грн. Згодом Незалежна профспілка гірників України звернулась до виконуючого обов'язки голови СБУ Івана Баканова з проханням перевірити інформацію про закупівлю держпідприємством "Центренерго" вугілля з окупованих районів Донбасу

19 серпня за участю президента відбулась нарада з питань підготовки країни до зими. Учасники наради визнали, що формула "Роттердам+" забезпечує найнижчу закупівельну ціну вугілля – 1,74 тис. грн за тону.

Новости партнеров

Загрузка...