RU  UA  EN

Середа, 26 червня
  • НБУ:USD 40.30
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  40.30
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

26 червня

25 червня

Всі новини

Допоможе створити "розумну" енергетичну інфраструктуру: в ЗМІ розповіли про перевагу RAB-тарифу

RAB-тариф шляхом створення стимулів для інвестицій в електромережі допоможе розвивати "розумну" систему електропостачання в Україні (Smart Grid). Це підтверджує досвід європейських країн.

Про це йдеться в статті РБК-Україна, присвяченій впровадженню стимулюючого тарифу в Україні.

Зазначається, що RAB-тариф дозволяє європейським країнам інвестувати в модернізацію мереж. Так, в Італії "розумні" мережі (Smart Grid) покривають майже всю країну. Розумні лічильники стоять у 100% споживачів. Для порівняння: в Україні у 10%. Розумні лічильники дозволяють споживачам самостійно управляти споживанням електроенергії, наприклад, більшою мірою користуватися енергоємними побутовими приладами вночі за низьким нічним тарифом.

"Шістнадцять країн Євросоюзу запланували поставити розумні лічильники в 80% будинків до кінця року. В 14 з цих країн діє RAB-регулювання, в двох (Люксембург, Греція) - гібридне", - зазначають журналісти.

Зараз при аварійній ситуації компанії не можуть ліквідувати аварію досить швидко, що призводить до тривалої відсутності світла. Розвиток Smart Grid допоможе зробити енергосистему ефективною - при аварії мережа перемикає споживача на резервне постачання, а енергетики не будуть вручну шукати місце аварії. А сьогодні українці годинами сидять в темряві, поки аварійники ліквідовують наслідки аварій.

"Швидше за все, людина цього навіть не помітить. Зате компанія-оператор побачить місце аварії завдяки цифровому диспетчерському управлінню і датчикам, відправить туди ремонтників", - наголошується в матеріалі.

Щоб RAB-тариф був ефективним і виконав завдання діджіталізації електромереж, він має бути втілений по європейській практиці, зазначено в спецпроекті.

"Система RАВ-регулювання в більшості країн Європи ґрунтується на тому, що активи операторів системи розподілу не діляться на бази. Існує єдина база і єдина ставка повернення інвестицій, яка дорівнює середньозваженій вартості капіталу" - цитують ОС "Розумні електромережі України".

Раніше енергоексперт Сергій Чех зазначав, що відсутність стимулів для інвесторів, включаючи застарілий і економічно неефективний метод тарифоутворення "Витрати+", привели до хронічного недофінансування сектора розподілу електроенергії і низького рівня якості електропостачання.