Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, на якій моделі обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення зупинилася Україна і роз'яснила, яким чином вдасться уникнути дефіциту в ПФУ.
Про це пишуть "Факти".
"Якщо йдеться про той 1% ЄСВ, який пропонується направити на пенсійні накопичення, то у разі потреби це компенсується збільшенням фінансування Пенсійного фонду з державного бюджету. Але у нас зарплати поступово легалізуються", - зазначила Лазебна.
Міністр додала, що фінансування на запровадження загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення передбачено у трирічній бюджетній декларації. Фінансування на це прораховано та передбачено, і ПФУ, за її словами, не постраждає.
"Реформа буде проводитися на кошти або держбюджету, або додаткового ресурсу від детінізації. За рахунок сьогоднішніх пенсіонерів точно ніхто не впроваджуватиме накопичувальну систему", - запевнила Лазебна.
Як писав "Апостроф", раніше Марина Лазебна повідомляла, що для повноцінного впровадження в Україні накопичувальної форми пенсійного забезпечення, необхідно протягом першого року виділити на це щонайменше 22 мільярди гривень з бюджету.