RU  UA

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05

Новини

23 листопада

22 листопада

21 листопада

20 листопада

19 листопада

Всі новини

Наскільки серйозна в Україні інфляція: НБУ озвучив дані

В Україні фахівці оцінили рівень споживчої інфляції на початку 2023 року. Стверджують, що вона знижується другий місяць поспіль.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку, посилаючись на дані Державної служби статистики.

Читайте також: В українських банках підвищили ставки за кредитами: що треба знати

Зазначається, що у лютому рівень інфляції скоротився з 26,0% до 24,9% у річному вимірі.

У НБУ зауважують, що зниження інфляції почалося раніше і відбувається швидше, ніж прогнозували. Серед факторів, які посприяли цьому:

  • зростання пропозиції продовольства та пального;
  • покращення ситуації в енергетиці;
  • поліпшення інфляційних очікувань та сприятлива ситуація на валютному ринку, зокрема завдяки заходам НБУ.

"Ці чинники знівелювали ефекти від вищих витрат бізнесу, понесених для забезпечення безперервної діяльності в умовах відключень електроенергії", - наголосили в Нацбанку.

У НБУ назвали продукти, які найбільше пригальмували у здорожчанні. Йдеться про виробництво хліба, борошняних виробів, консервів, молочних продуктів та соняшникової олії. Завдяки зміцненню гривні сповільнилося подорожчання імпортних продуктів. Не так активно зростали ціни на борошно, крупи та м’ясо.

"Водночас через скорочення пропозиції внаслідок низького врожаю швидше зростали ціни на овочі, зокрема на цибулю, моркву та тепличні овочі. Останні дорожчали ще й через більші витрати бізнесу в попередні місяці, а також наслідки землетрусу в Туреччині", - наголосили в НБУ.

Темпи зростання вартості непродовольчих товарів та послуг також майже не змінилися.

Знизилися темпи здорожчання пального завдяки зниженню цін на нафту у світі, скороченню дефіциту електроенергії та зменшенню попиту через теплу погоду та значні обсяги запасів.

У Нацбанку очікують, що інфляція цього року надалі знижуватиметься. Для цього НБУ зберігає облікову ставку на рівні 25% та вживає додаткових заходів для посилення привабливості гривневих активів і підтримання курсової стабільності.

Нагадаємо, у 2023 році обмеження на українському валютному ринку, запроваджені на початку війни, поступово будуть скасовувати.

Вас може зацікавити:

Чи видно "вуха" Коломойського? Для чого ліквідували IBOX Bank

Гривня квітне навесні: яким буде валютний курс

Україна може в ЄС стати податковим раєм - Данило Гетманцев