Під час війни в Україні важливо вміти правильно відкладати гроші, аби мати фінансову подушку у цей нестабільний час для непередбачуваних ситуацій. Для цього варто створити резервний фонд.
Про це повідомила фінансистка Наталія Рудевіч на своєму акаунті в Instagram.
Читайте також: Як заощадити на покупці авто з салону: секрети успішної угоди
"Якщо ви у постійній тривозі через гроші, то перевірте, чи достатня у вас фінансова подушка безпеки. Це ваша тривожна валізка для грошей на той час, коли ви перестаєте працювати чи сильно просідаєте у доходах. Так у вас будуть гроші для того, щоб протриматись у складній ситуації", - зазначила вона.
За словами експертки, найоптимальніший розмір фінансової подушки - щоб вистачило її на пів року. Водночас грошовий резерв можна зменшити у випадку, коли у людини:
- низький ризик втратити роботу;
- є власне житло;
- не має іпотеки, кредитів та дітей;
- є страхування.
Також вона додала, що зменшити цей резервний фонд можна молодим та енергійним людям, які легко можуть знайти собі способи заробітку у будь-який момент, а також якщо "ви загалом ризикова людина".
"У такому випадку резервний фонд можна створювати із розрахунку на 3 місяці. Якщо ж у вас високий ризик втрати роботи, є кредити чи іпотека, резервний фонд треба створити з розрахунку на 9 місяців", - уточнила Рудевіч.
В іншому своєму відео вона зауважила, що цей фонд - не долари та євро "під подушкою", які лежать вдома, адже їх з'їдає інфляція із гарантією у 100%. Гроші мають бути захищені. Варто врахувати, в якій валюті заощаджувати, а також як і де зберігати.
"Вибирайте дві-три валюти. Наприклад, долар, євро і гривня. І пропорцію робіть 60-80% - іноземна валюта і 20-40% - гривня", - сказала фінансистка.
Раніше ми давали п'ять порад щодо економії бензину у спеку.
- Вас може зацікавити:
Що купують українці на AliExpress та як заощадити: дослідження і поради команди Emporium
Дозволить скоротити витрати: лайфхак з заощадження бензину при щоденній їзді
Як знизити витрати на опалення: три поради, які створять "диво" з вашими рахунками