RU  UA

Понеділок, 22 липня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.65
Валютний ринок

ТОП-20 найкращих ресторанів Києва: підсумки голосування

Новини

22 липня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

​НБУ прогнозує корекцію курсу через припинення співпраці з МВФ

Національний банк України прогнозує корекцію курсу гривні до долара у відсутності співпраці з Міжнародним валютним фондом і пов'язаного фінансування.

Про це йдеться в "Звіті про фінансову стабільність" Національного банку України.

Як наголошується в звіті, за попередніми даними, в січні-квітні 2019 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу склав прийнятні 388 млн доларів. Однак в найближчі місяці світова економіка може помітно сповільнитися, стримуючи зростання українського експорту, вважають в НБУ.

За оцінками Національного банку, якщо співпраця з МВФ буде тривати, то в 2019-2021 роках надходження прямих іноземних інвестицій та залучення на зовнішніх ринках практично повністю компенсують дефіцит поточного рахунку.

"Інакше дефіцит буде скорочуватися внаслідок курсової корекції", - йдеться в звіті.

У НБУ вважають, що пауза у виконанні програми Фонду некритична для фінансової стабільності на початку осені, однак після парламентських виборів і формування нового уряду, продовження співпраці з МВФ стане ключовим.

"З огляду на амбітну програму реформ, узгоджену з МВФ, і все ще високу вразливість економіки до зовнішніх ризиків, доцільним видається початок нової довгострокової програми співпраці з МВФ, ймовірно ще до завершення терміну поточної програми "Стенд-бай ", - наголошується в звіті.

Про курс гривні читайте також в матеріалі "Апострофа" - Доларові гойдалки: що буде з курсом гривні до кінця літа.

Новости партнеров

Загрузка...