RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

22 грудня

Всі новини

Шольцю загрожує вотум недовіри: тему України використовують у німецьких політичних розбірках

Ситуація з війною в Україні стимулює внутрішньополітичні конфлікти в Німеччині. ХДС готує проект рішення щодо надання зброї, який може означати початок підготовки вотуму недовіри Олафу Шольцу.

Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".

Фактично, дилема "важка зброя Україні негайно чи тільки санкції і не більше" досить рельєфно лягла на властиву німецькому політикуму розбіжність між двома його найбільшими партіями – ХДС та СДПН. Обидві партії спираються на німецьку промисловість, але з ХДС пов'язані підприємства більш орієнтовані на посилення сектора безпеки та оборони рішення, а СДПН асоціюється з "денуклеаризацією", світом і вже згаданим пацифізмом.

Хоча в останньому зараз активно звинувачують колишнього лідера християнських демократів Ангелу Меркель, яка фактично була основним умиротворцем Володимира Путіна в Європі. Однак нині її однопартійці, які перебувають в опозиції, займають досить жорстку позицію до Москви (звісно, за німецькими мірками).

Так, колишній кандидат у канцлери, один із лідерів ХДС Фрідріх Мерц розкритикував Шольца за рішення викреслити важкі озброєння з допомоги Україні. ХДС готує проект рішення щодо надання зброї, який може означати початок підготовки вотуму недовіри Шольцю.

Звичайно, не виключено, що якби ХДС були при владі, а не в опозиції, то вони ухвалювали б такі ж рішення, як і СДПН зараз, адже РФ для Німеччини – вигідне джерело дешевих ресурсів, і тому міжнародна безпека для більшості німецьких політиків не є вагомим аргументом.

Асоційований науковий співробітник Інституту європейської політики в Берліні Віктор Савінок зазначив, що ХДС, як і інші опозиціонери, хоче заробити політичні очки на нинішній ситуації, але навряд чи вони готові взяти на себе відповідальність за уряд у такий складний час. Він додав, що не бачить, хто міг би замінити Шольца на посаді.

"До речі, німецькі оглядачі зазначають, що до війни соціал-демократи з тріском провалили в Бундестазі ініціативу про обов'язкову вацинацію від ковіда, і це могло б коштувати їм щонайменше посади Шольцу. Загалом, істеблішмент зайняв позицію, що коней на переправі не змінюють. Буде критика Шольца, але це частина торгів за певні питання - наприклад, планується впровадження додаткових механізмів фінансування оборони, які потребують змін до Конституції", - пояснив Савінок.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Справжнє обличчя Шольца: чому бундесмашина не хоче допомагати Україні.