RU  UA  EN

Четвер, 9 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Суспільство

Новини

8 січня

Всі новини

УПЦ (МП) зробила гучну заяву з приводу перейменування

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що не збираються змінювати назву і будуть звертатися до Конституційного суду.

Про це сказав голова юридичного відділу церкви протоієрей Олександр Бахов в інтерв'ю сайту УПЦ МП.

"Законопроект №5309, який вже став законом, в тексті не має згадки про Українську Православну Церкву і не містить жодних конкретних формулювань про те, хто і як повинен називатися. Це вже визначатиме відповідний орган державної влади після набрання чинності закону. Тому, мене, м'яко кажучи, дивують висловлювання деяких політиків, ЗМІ, які починають спотворювати офіційну назву УПЦ, стверджуючи, що УПЦ вже не існує, або, що вона нібито стала РПЦ в Україні. Це не відповідає дійсності", - заявив він.

Бахов стверджує, що закон не позбавляє Українську православну церкву Московського патріархату її назви, тому що рішення про зміну назви церкви приймається її керівним органом - Собором, а не Верховною Радою.

"Перш за все, потрібно дочекатися, щоб закон набув чинності, після цього протягом місяця Міністерство культури України проводить релігієзнавчу експертизу зареєстрованих статутів релігійних організацій і в разі, якщо будуть встановлені обставини, які підпадають під дію цього закону, то Мінкультури через "Урядовий кур'єр" та письмово інформує релігійні організації про необхідність внести в свій статут зміни і подати на реєстрацію у термін не пізніше трьох місяців. Для релігійних громад (парафій) встановлено строк дев'ять місяців, для всіх інших релігійних організацій (єпархії, монастирі, місії тощо) чотири місяці з дати набрання чинності цього закону. У разі, якщо протягом цього часу не внесли зміни або не подали на реєстрацію статут, релігійна організація не втрачає своєї реєстрації і не припиняє свого існування, просто статут в тій частині, де визначається повна назва релігійної організації, втрачає силу", - сказав Бахов.

Він наголосив, що УПЦ МП розуміє, що цей закон спрямований проти неї, і збирається захищатися всіма законними способами.

"Ми надіслали звернення до Президента України - застосувати право вето, але, як ми бачимо, він таким правом не скористався. Крім цього, оскільки має місце порушення конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного Суду. Думаю, що після набуття чинності цього закону і початку його реалізації на практиці, дасть нам більш широке розуміння правозахисних дій", - сказав Бахов.

Як повідомляв "Апостроф", глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) архієпископ Климент назвав прийнятий українським парламентом закон про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату "популістським".