RU  UA  EN

Вівторок, 17 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

17 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Як кричати, щоб тебе почули: в мережу потрапив лист захопленого Росією українського моряка

Утримуваний Росією український моряк Віктор Беспальченко написав зворушливий лист своїй дружині Тетяні Беспальченко.

У листі він написав фразу: "Ну нічого: після чорної смуги завжди йде біла". Про це в Facebook повідомила його дружина.

Свій пост жінка почала зі слів: "Як кричати, щоб тебе почули?".

Відзначимо, що Віктор і Тетяна одружилися в Лефортовському СІЗО.

25 листопада 2018 року співробітники ФСБ Росії обстріляли і захопили в Чорному морі українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися в Одесу після спроби пройти через Керченську протоку.

Російські силовики незаконно затримали 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії , "судили" в окупованому Криму і перевезли в Москву.

Україна вимагає від Росії звільнення захоплених моряків і вважає їх військовополоненими. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені повинні перебувати під захистом Женевської конвенції.

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення полонених моряків і суден. 25 травня Трибунал ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до Росії, яким суд зобов'язав РФ звільнити моряків і судна. У той же час суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Термін виконання рішення закінчився 25 червня. В цей день від Міністерства закордонних справ Росії надійшла нота, якою Україна пропонувалв надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У відповідь ноті український МЗС назвав позицію Москви неприйнятною.

Новости партнеров

Загрузка...