Вчені Університету Чикаго розробили таблетку від самотності, яка містить гормон зменшення почуття тривоги і соціальної ізоляції.
Про це повідомляє видання iD.
Ліки було протестовано на молодих і здорових добровольцях, які, проте, часто відчувають себе самотніми. Їх розділили на 2 групи: одна 8 тижнів отримувала плацебо, а друга - таблетку, яка містить гормон прегненолон, який показав ефективність в зниженні тривоги і соціальної ізоляції у мишей.
"Самотній розум постійно нам бреше. Це ніби ти їдеш на авто взимку з дуже поганою видимістю. Ідея в тому, що таблетка нібито розморожує лобове скло, і ти нарешті бачиш усе навколо таким, яким воно є. Ти перестаєш усіх боятися, стаєш більш відкритим до людей", - пояснила дія ліків головний автор дослідження Стефані Качіопо.
Дослідники говорять, що таблетка буде мати кращий ефект, якщо доповнити її роботою над собою і щодня практикуватися взаємодіяти з іншими людьми.
"Ми розглядаємо ці ліки як допоміжну терапію, яка супроводжує вправи, які ви можете виконувати кожен день, коли спілкуєтеся з іншими. Бо боротьба з самотністю - це щоденна боротьба", - зазначила автор дослідження.
Як повідомляв "Апостроф", лікарі провели перші клінічні випробування вакцини від хламідій. Хламідіоз є найпоширенішою бактеріальною інфекцією в світі, що передається статевим шляхом і вакцина від нього розробляється вже протягом 50 років.