Блогер і журналіст Євген Гайворонський, який раніше був відомий своєю підтримкою окупації Криму, заявив, що збирається співпрацювати з українськими ЗМІ.
Про це він розповів виданню "Крим.Реалії".
За його словами, 1 січня він оселився в хостелі в українській столиці. Йому в цьому допоміг голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Гайворонський повідомив, що протягом 9 днів перебував в "тюрмі для іноземців" в Краснодарському краї Росії. Після втручання виконуючого обов'язки генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, російського політолога Ігоря Ейдмана і помічника прем'єр-міністра України, Гайворонського звільнили і в супроводі приставів доставили до російсько-українського кордону.
"Видворяв мене співробітник ФСБ, і він же мені поставив заборону в'їзду в Росію. Він намагався відібрати у мене сім-карту. Коли я потрапив в Україну, все було добре, правильно: наші хлопці зустріли. За допомогою Малишевського ми вирішили питання. Я дістався в Бахмут, друзі мені зняли готель на добу. в готелі мені випрали всі речі, привели в порядок. Потім купили квиток на поїзд до Києва", - розповів Гайворонський.
Гайворонський зазначив, що планує співпрацювати з українськими ЗМІ, оскільки має "грандіозний обсяг інформації, знань, практичних навичок" по ситуації в Криму і Росії. Він зазначив, що "хотів би внести серйозний вклад в справу деокупацію Криму".
Нагадаємо, Євген Гайворонський - родом з Донецька, в Ялті на момент початку російської окупації жив кілька років і працював прес-секретарем проросійської організації "Народна єдність", активісти якої в березні 2014 роки збирали підписи за проведення "референдуму" про приєднання півострова до Росії. Потім Гайворонський редагував проросійський "Євразійський журнал", хвалив президента Росії Володимира Путіна під час перегляду його щорічного послання, яке транслювалося на набережній Ялти.
Однак потім Гайворонський почав співпрацювати з севастопольським виданням "Примітки", яке вважається опозиційним за критику місцевої влади. Після цього журналіст заявив, що змінив свою позицію з приводу анексії півострова, висловивши надію, що "Україна все ж поверне Крим". Його почали переслідувати, відібрали російський паспорт, вивезли з Криму спершу в Росію, а потім за рішенням суду депортували як громадянина України.
Як раніше повідомляв "Апостроф", ФСБ Росії затримала двох українців, яких звинувачують в спробі покинути анексувати РФ Крим в обхід пунктів пропуску.