RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Потрібен не рік і не два: названі терміни перемоги в Україні над COVID-19

Згідно з офіційною статистикою, 850 тисяч українців повністю вакциновані (перша і друга дози), і ще 2,2 мільйона перехворіли на коронавірусі і одужали. Таким чином, в контакті з інфекцією були трохи більше 3 мільйонів чоловік.

Якщо взяти за основу дані екс-міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета, який нарахував 37 мільйонів українців (без урахування населення окупованих територій і тих, хто виїхав), то колективний імунітет сформується в момент, коли від 22,2 до 25,9 мільйонів чоловік будуть в контакті з вірусом.

У червні курс повної вакцинації пройшло 580 тисяч осіб, а швидкість поширення інфекції становила в середньому 1 тис нових випадків на добу. Якщо ці темпи збережуться, то до 60% імунітету (виходячи з чисельності населення озвученої Держстатом) ми прийдемо тільки влітку 2024 року, а до 70% колективного імунітету - в кінці зими 2025 року.

Трохи більш оптимістичні прогнози можна зробити, виходячи з чисельності населення, озвученої Дмитром Дубілетом. Якщо розрахунки екс-міністра вірні, то 60% колективного імунітету буде досягнуто навесні 2024 року, а 70% - восени 2024 року.

Втім існує низка факторів, які можуть як покращити, так і погіршити прогноз набуття українцями колективного імунітету.

Погіршити прогноз можуть темпи вакцинації: якщо Україна робитиме менше 580 тисяч повних курсів вакцинації в місяць, то терміни формування популяційного імунітету, природно, відсунуться. І зараз якраз спостерігається ця тривожна тенденція. Так, якщо в перші три тижні червня першою дозою щеплення робили в середньому близько 230 тисяч осіб щотижня, то в останній тиждень червня бачимо різкий спад - 178 тисяч. А чим менше людей зроблять першу дозу щеплення, тим менше людей отримають другу дозу і пройдуть повний курс вакцинації.

Звучить парадоксально, але поліпшити прогноз по колективному імунітету може статистика інфікування. По-перше, 2,2 мільйона перехворілих - це тільки офіційно зареєстровані випадки. За словами епідеміологів, насправді людей, які контактували з вірусом, значно більше, а значить і до колективного імунітету країна ближче.

По-друге, восени-взимку цього року епідеміологи прогнозують нову хвилю коронавірусу, викликану штамом "Дельта" - показники захворюваності виростуть і колективний імунітет, знову ж таки, буде ближче, за рахунок більшої кількості контактів з вірусом.

Більш детально читайте в матеріалі "Апострофа": Колективний імунітет від ковіда: коли Україна зможе жити спокійно