RU  UA  EN

Середа, 15 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.35
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

15 травня

Всі новини

Українські пенсіонерки можуть зіткнутися з проблемами при отриманні виплат: названо причину

У Пенсійному фонді України назвали причину, через яку у багатьох жінок можуть виникнути проблеми з оформленням пенсії.

Про це повідомляє сайт "На пенсії".

Насамперед, це стосується стосується тих, кому треба підтвердити дівоче прізвище. Варто зазначити, що для жінок, у яких шлюб вже розірваний, зробити це не завжди просто - адже свідоцтво про народження тут не підходить, а інші документи не збереглися.

У цій ситуації потрібно отримати витяг із державного реєстру актів цивільного стану. Це можна зробити в будь-якому відділі РАЦС незалежно від місця державної реєстрації акта цивільного стану та місця проживання заявника.

Для цього необхідно подати заяву/запит, в якій вказується одна з наступних відомостей про фізичну особу, щодо якої видається витяг з Реєстру:

  • ПІБ, дата та місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит;
  • серія та номер свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану, дата його видачі;
  • реєстраційний номер, за яким зареєстровано внесення відомостей про акт громадянського стану.

У разі подання заяви або запиту про надання витягу з Реєстру щодо актового записи про шлюб або розірвання шлюбу додатково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові другого чоловіка.

Подати заяву/запит на отримання такого документа заявник може особисто або через законного представника:

  • безпосередньо у відділ державної реєстрації актів цивільного стану;
  • надіславши документи поштою (рекомендованим листом);
  • в електронному вигляді через мережу Інтернет з використанням вебпорталу "Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану" (для цього потрібно перейти за посиланням).

При особистому поданні заяви/ запиту про надання витягу з Реєстру фізична особа пред'являє паспорт громадянина України або паспортний документ і в відповідних випадках документи, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки. Справжність підпису заявника на заяві, а також вірність копій паспорта громадянина України чи паспортного документа та документів, що підтверджують родинні чи сімейні відносини, має бути відповідним чином засвідчена.

Плата за видачу виписки з Реєстру становить 73 гривні: у разі надсилання заяви поштовим зв'язком виписка з Реєстру надсилається заявнику поштою.

Якщо документи надсилаються в електронному вигляді через Інтернет із використанням веб-порталу, то подають заяву встановленої форми з накладенням кваліфікованих електронних підписів та відскановані копії необхідних документів. До заяви додають документ про внесення плати за видачу витягу з Реєстру або повідомлення про реквізити платежу (коду квитанції) або підтвердження права на безоплатне отримання витягу з Реєстру.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні разом з прожитковим мінімумом виростуть і максимальні виплати, які можуть отримати пенсіонери.