З 1 січня 2022 року за окремими видами освітньої діяльності в школах буде встановлено підвищення посадових окладів і доплат.
Про це пише портал "Все освіта".
В Україні встановили 10% доплати вчителям, викладачам та іншим працівникам навчальних закладів, які відповідають за ведення шкільного вебсайту.
Як каже освітній омбудсмен Сергій Горбачов, що ведення сайту навчального закладу є окремим значним обсягом роботи, який потребує часу та ресурсу. Таким чином, за таку роботу відповідальні працівники отримуватимуть доплату.
Також багато навчальних закладів, крім вебсайту, ведуть сторінки шкіл у соціальних мережах та інших ресурсах, створюють електронні класні журнали та щоденники. Горбачов зазначив, що доплати педагогам, які ведуть сторінки в соцмережах та інших ресурсах, не передбачено.
"Питання ведення електронних журналів та щоденників і відповідно подвійного навантаження на педагогів дуже гостре. Його потрібно вирішувати. Тому, як освітній омбудсмен, ініціюватиму зміни в законодавстві щодо вирішення важливого питання", – зазначив омбудсмен.
Він додав, що ця робота не відповідає трудовим функціям вчителів.
Тому потрібен фахівець, який має робити таке:
- наповнювати та підтримувати роботу сайту;
- налаштовувати системи та все необхідне для організації дистанційного та змішаного навчання;
- налаштовувати системи електронних класних журналів та щоденників та постійно вносити в них дані;
- організовувати діловодство в електронній формі, що дозволить зменшити забюрократизованість процесів внутрішнього документообігу навчальних закладів.
"Сподіваємося, що згодом спільними зусиллями у навчальних закладах на державному рівні буде запроваджено цю посаду", - завершив він.
Нагадаємо, що у 2022 році запрацюють зміни у податку на розкіш та нові штрафи для українських водіїв.